S atletikou do nového školního roku

Prázdniny i první měsíc nového školního roku jsou již za námi a s nimi i naše letní akce pro malé atlety. První z nich bylo tradiční soustředění v areálu kempu Podskalí na Orlické přehradě, kde si děti dosyta užily nejen atletiku, ale i další sporty jako tenis, stolní tenis, fotbal, základy softballu a volejbalu, projížďky na kánoích a vzhledem k počasí především koupání. Poslední týden prázdnin děti prožily na příměstském táboře, který byl letos prvně doplněn odpoledními specializovanými tréninky pro starší atlety.

Vzhledem k omezení všech organizovaných aktivit během jara jsme se nemohli účastnit veřejných běhů, ani závodů v rámci Pražského poháru mladšího žactva. V tomto poháru jsme se – v pozměněném formátu – během září zúčastnili dvou podzimních kol. Prvním z nich byl závod na Julisce, kde si děti po dlouhé době mohly zazávodit v prostředí stadionu, kde se konají i mezinárodní atletické mítinky. Pro mnohé z nich to byly první závody na tak velkém stadionu.  Všechny děti podaly v obou kolech výkony na hranici svých možností, většina z nich si vyběhala, vyskákala nebo vyházela svá osobní maxima. Všichni skvěle naši městskou část reprezentovali. Doufáme, že v příštím roce již proběhnou pohárové závody ve standardním rozsahu, a že se budeme moci těchto závodů zúčastňovat ve stále větším počtu.

Moc děkujeme za zájem dětí i rodičů o atletiku v Horních Počernicích. Tento zájem nás těší a motivuje k další práci s dětmi. Na druhou stranu jsme bohužel nuceni z kapacitních důvodů další zájemce odmítat. Rádi proto uvítáme do svého týmu nové trenérské posily. Předpokladem je kladný vztah k dětem a k atletice; školení trenérů atletické přípravky zájemcům zajistíme. Více informací na tel.: 602 796 208, Jana Petráňová.

Přejeme všem dětem mnoho úspěchů v novém školním roce a hlavně si přejeme, abychom mohly s dětmi absolvovat všechny plánované tréninky i akce.

Za trenérky: Klára Hlaváčková

 

Prev Změna úředních hodin od 12. 10. 2020
Next Senátorem pro Prahu 9 se stal David Smoljak