S atletikou opět na startu

S atletikou opět na startu

Stejně jako ostatní organizované sportovní aktivity i činnost atletického oddílu byla v zimě a na jaře výrazně utlumena. Zrušeny byly dočasně jak tréninky, tak i závody a veřejné běhy, kterých jsme se s dětmi plánovali účastnit. Nicméně abychom s dětmi neztratili kontakt úplně a aby děti nezahálely, trenérky Věrka a Verča se s dětmi scházely na pravidelných online tréninkových hodinách. Pro děti jsme připravili také dvě běžecké trasy v Xaverovském háji, které si mohly i se svými rodiči nebo kamarády individuálně zaběhnout. Výsledné časy zveřejňujeme na našich webových stránkách.

 

Od druhé poloviny dubna již pokračujeme v trénincích, uskuteční se letní soustředění na Orlíku i příměstský tábor v předposledním a posledním týdnu prázdnin a ještě nás v letošním roce čekají závody v rámci Pražského poháru družstev mladších žáků. Těchto závodů se mohou zúčastnit děti narozené v letech 2008, 2009 a 2010.

Dne 2. 6. jsme se opět po roce připojili k výzvě na zahájení letní sezóny Českého atletického svazu a spolu s dalšími více než 170 mládežnickými oddíly z celé ČR jsme se zapojili do iniciativy na nastartování sezóny, a to v našem případě prostřednictvím oddílového přespolního běhu ve Svépravicích. Závodu se zúčastnilo přes 100 našich atletů, od nejmenších až po ty nejstarší a výkony dětí i atmosféra byly fantastické.

Stávající atleti mají přednostní právo si rezervovat místo buď v současné skupině, nebo ve starší skupině dle věku, a to nejpozději do 15. 7., po tomto datu není možné garantovat volné
místo. Zbylá místa budou uvolněna nováčkům – v případě zájmu pište na e-mail: atletikahp@email.cz. Skupiny i časy tréninků zůstávají stejné – více informací o trénincích a činnosti atletického oddílu najdete na stránkách: www.atletikahp.cz. Přesné termíny začátků tréninků jednotlivých skupin budou upřesněny během prázdnin a zveřejněny na našich webových stránkách.

Pokud jste sportovně zaměření a máte kladný vztah k dětem a k atletice, rádi vás uvítáme do svého trenérského týmu. Školení trenérů atletické přípravky zájemcům zajistíme.  Více informací na tel.: 602 796 208, Jana Petráňová.

Přejeme všem hezký zbytek podivného školního roku a krásné léto.

Za trenérky: Klára Hlaváčková

 

 

Prev Náměty na procházky a cyklistické vyjížďky v okolí Počernic
Next Studenti zdravotníkům