Šance mladým i seniorům

Šance mladým i seniorům

V roce 2016 podpořil Nadační fond ŠANCE 12 žádostí v celkové výši 190 000 Kč. Lidé z Horních Počernic v nelehké situaci mohli uskutečnit plány, o nichž by jinak jenom snili.

148883_3661707112468_565284954_n

Jak byly tyto prostředky využity? Tři děti ze sociálně slabých rodin mohly ve svém volném čase navštěvovat zájmové kroužky. Jednomu dítěti bylo umožněno odjet společně se svými spolužáky na školu v přírodě a dvě děti se mohly zúčastnit letního tábora. Celkem třináct dětí mohlo díky nadační podpoře poprvé zažít, vícedenní prázdninový pobyt mimo domov.

Čtyřem studentům byl proplacen kupón MHD. Byla zakoupena lednice do domácnosti matce samoživitelce s dcerou a také do seniorské domácnosti. Díky štědrosti dárců byl poskytnut příspěvek vícečetné rodině na přístavbu domu.

Nadační fond pomáhal díky štědrosti dárců z řad členů správní rady, obyvatel a firem z Horních Počernic i mimo ně, kteří podpořili aktivity fondu částkou 199 000 Kč.

Záměr pomáhat potřebným spoluobčanům bude fond naplňovat i v roce 2017. Na Nadační fond ŠANCE se mohou od února do konce března obrátit senioři či děti a mladí lidé v nesnázích prostřednictvím svých rodičů nebo zákonných zástupců.

Nadační fond vyhlašuje další výzvu k podávání žádostí o příspěvky, které pomohou našim starším spoluobčanům z Horních Počernic ulehčit nároky stáří. Výzva je současně určena rodičům či právním zástupcům dětí a mladých, kteří se ocitli v nesnadné životní situaci a nemohou využít jiné formy sociální podpory či jiných grantových výzev. Aktuální grantové řízení má uzávěrku 31. března 2017.

Více informací o grantovém řízení včetně formuláře žádosti naleznete na www.nfsance.cz.

Děkujeme za Vaši podporu v roce 2016.

Petr Herian, předseda správní rady Nadační fond ŠANCE

vystrizek

Prev Rodiče rodičům
Next Další napadení divočákem

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment