Sbor Paleček ovládl prestižní pěveckou soutěž

Sbor Paleček ovládl prestižní pěveckou soutěž

Soutěž dětských pěveckých sborů Porta musicae vyhrál sbor Paleček z naší ZUŠ. Zvítězil v kategorii mladších pěveckých sborů, navíc si z Nového Jičína odvezl i zvláštní cenu za výjimečné provedení povinné písně, klavírní doprovod Alice Lin a cenu absolutního vítěze ročníku 2018.

 

„Soutěže se každoročně účastní nejlepší dětské pěvecké sbory v republice, v tak velké konkurenci je pro nás vítězství obrovský úspěch,“ říká sbormistryně Palečku, Šárka Mistrová. Podle účastníků soutěže děti z Palečku zazářily jako hvězda na nočním nebi, ohromily i mezinárodní porotu.

V dětském pěveckém sboru Paleček zpívají žáci ZUŠ Ratibořická v Horních Počernicích ve věku 8 až 15 let. Celkem má sbor na čtyřicet dětí, soutěže v Novém Jičíně se jich účastnilo třiatřicet. Děti z Palečku pravidelně koncertují v Divadle Horní Počernice i na mnoha akcích Prahy 20. „V prosinci jsme zpívali na rozsvícení vánočního stromečku, u svépravické kapličky nebo v Emauzích, kde kromě Palečku vystoupily i přípravné sbory počernické ZUŠ, Malíček I a Malíček II,“  odpovídá Šárka Mistrová na otázku, kde všude si můžeme sbor poslechnout.

aktuality_palecek1aktuality_palecek2

O Porta musicae 2018

  1. ročník soutěže Porta musicae 2018 se konal 17. listopadu v Novém Jičíně. Vítězem I. kategorie se stal sbor Paleček Praha (sbormistryně Šárka Mistrová), který obdržel také zvláštní cenu za provedení povinné písně. Vítězem II. kategorie se stal sbor Svítání Praha (sbormistr Vítězslav Hergesel), jehož sbormistr obdržel zvláštní cenu za dirigentský výkon a zvláštní cena byla udělena také Alici Lin za klavírní doprovod.

Foto: Karel Kašák

Prev Počernické zvony se od ledna vyvezou každý měsíc
Next Vilma Cibulková pro azylový dům