SeberTO! Se blíží! A má i svou mobilní aplikaci

SeberTO! Se blíží! A má i svou mobilní aplikaci

SeberTO! Rozkaz nepořádnému dítě? Nikoliv! Úspěšná a unikátní hornopočernická kampaň za čisté chodníky a slušné psí páníčky. Letos s novinkou – nahlášením nepořádku jednoduchou mobilní aplikací Praha 20 přímo na úřad.

v1

Letos nás již počtvrté čeká kampaň, jejiž vznik iniciovala komise pro projekt Zdravá městská část a Místní agenda 21 a která cílí na majitele psů. Zábavnou formou je má motivovat a i připomínat jejich povinnost po svém čtyřnohém kamarádovi uklízet. Není totiž nic horšího než ve vyleštěných botách uklouznout po psím ….. nepořádku.

Předešlé roky procházeli školáci v doprovodu městské policie ulice, rozdávali letáčky a ptali se majitelů pejsků, jestli po nich uklízí a využívají k tomu určené koše a sáčky. I letos si děti spolu s městem na občany něco přichystali… Nechme se překvapit, co to bude. My ostatní jim můžeme pomoci už teď, když využijeme hornopočernickou aplikaci na hlášení nepořádku.

Aplikace s názvem Praha 20 je vydána pro systém Android, k dispozici na Google Play, pro systémy iOS a Windows se připravuje. Jednoduchá aplikace umožní majitelům chytrých telefonů nejen nahlížet do novinek z úřadu nebo zjišťovat aktuální kulturní akce, ale také aktivně hlásit nepořádek nebo závady přímo městskému úřadu. V záložce “Hlášení nepořádku” uživatel udá svou polohu (nebo si aplikace sama přes GPS zjistí, kde se právě nachází), vybere z kategorie hlášení (pro psí nepořádek je kategorie “SeberTO!”), dále vyplní předmět a do komentář popíše, co chce nahlásit. Zpráva dojde na příslušná místa na úřadě a pomocí ikonek aplikace uživatel vidí, jestli a jak se jeho podnět řeší. Občané tak pomohou vytipovat místa, kde bývá nepořádek největší a na která se má kampaň SeberTO! zaměřit především.

Za pořádkumilovné občany a slušné psí páníčky děkujeme.

 

 

Vytipujte místa, na která se má kampaň SeberTO! zaměřit. Pošlete foto nebo jen napište zprávu přímo do aplikace Praha 20.

 

Koše a sáčky na psí nepořádek v číslech:

128 000 sáčků bylo spotřebováno v roce 2017

94 košů se sáčky je rozmístěno po Horních Počernicích

2x týdně se sáčky doplňují, v případě potřeby i častěji

? kde je největší nepořádek po psech – napište nám!

Prev Sedmičky Josefa Lady
Next Pražské židle & stolky letos v Horních Počernicích!