SENIOR AUTO MČ PRAHA 20 UŽ MÁ ZA SEBOU VÍCE NEŽ 4 000 KM!

SENIOR AUTO MČ PRAHA 20 UŽ MÁ ZA SEBOU VÍCE NEŽ 4 000 KM!

Senior auto MČ Praha 20 je jednou z nových služeb, kterou občanům nabídli současní radní naší městské části. Dnes Senior auto v Horních Počernicích slouží starším spoluobčanům už déle než 5 měsíců a najelo více než 4 000 km,

 

„Moc mě těší, když vidím, jak je služba potřebná a starším a hůře pohyblivým lidem pomáhá,“ říká nadšeně Blanka Fialová, která má na úřadě na starosti dispečink Senior Auta MČ Praha 20. „Práce mě opravdu baví, mám radost z toho, že lidem opravdu pomáháme a žádosti o průkazky na Senior Auto MČ Praha 20 téměř denně přibývají,“ dodává.

 

Senior Auto MČ Praha 20, které dnes patří k dalším aktivitám naší pečovatelské služby, míří se svými klienty především na prohlídky u praktických nebo odborných lékařů, odběry v laboratořích, dále ale i na cesty do nemocnic (zákroky, operace) a poliklinik.

 

„S klienty často jezdím i na úřady, kde si vyřizují své záležitosti (Úřad práce – sociální dávky, ZTP),“ doplňuje mezi seniory velmi oblíbený řidič Oldřich Vích. „Jezdíme i do lékáren nebo prodejen zdravotních pomůcek a zdravotního materiálu, kde si lidé často potřebné věci přebírají. Vše probíhá na území celé Prahy. Jde hlavně o cesty za lékaři nejen do nemocnic a poliklinik, ale i do centra Prahy (Vinohrady, Karlovo nám, I.P.Pavlova….). Mohu vám říci, že často naše logo na parkovišti zaujme, neznámí lidé se mě ptají a moc tuto službu naší městské části oceňují,“ dodává pan Vích.

 

Mgr. Olga Švrčulová je koordinátorkou Pečovatelské služby MČ Praha 20 a také ona si nové služby cení. „Pro každého, kdo se pohybuje s pomocí chodítka nebo holi je doprava metrem, autobusem nebo tramvají nesmírně náročná,“ říká. „Často je pro naše klienty složitá i orientace v prostoru a pochopitelně, že i město se mění. Služba je proto nesmírně potřebná a jsem ráda i za to, že vedení naší městské části přišlo s tím, že až do konce letošního roku budeme službu Senior auto MČ Praha 20 nabízet našim klientům jako pilotní projekt zdarma.“

 

img_20190808_125359-3

Senior_auto_CMYK

Prev Zakončení sezóny
Next Židle s příběhem ironií osudu