Sezóna počernických triatlonistů

Sezóna počernických triatlonistů

Triatlon v letošním roce nabídl sportovcům opravdu hodně příležitostí. Byly pořádány závody pro hobby sportovce i reprezentanty, republikové i mezinárodní soutěže a český triatlon se stal i součástí světové série ITU Světového poháru v triatlonu v Karlových Varech. Mladí triatlonisté TRI SKI při TJ Sokol Horní Počernice sice do závodu světového poháru ještě nezasáhli, ale byli vidět jak na mistrovských závodech, tak i soutěžích s mezinárodní účastí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celkově se pohárových závodů zúčastnilo přes 20 našich závodníků v téměř všech kategoriích. Mezi naše nejlepší mladé a začínající závodníky letos patřili Julie Balcarová a Erik Rozsíval. Oba v žákovských kategoriích obsazovali na závodech přední místa. Celkově v Českém poháru TRIATLON CZECHTRISERIES 2017 obsadila Julie po krátkém půlročním tréninku ve své první závodní sezóně 7. místo v kategorii dívek do 15 let a Erik skončil těsně pod bednou na 4. místě v kategorii chlapců do 13 let. V první desítce poháru se z našich ještě umístili na 8. místě Pavla Kotěšovcová v kategorii dorostenek, na 9. místě Franta Novák v kategorii juniorů, na 6. místě Jan Walter a na 7. místě Tereza Skuhrová, oba v kategorii dospělých.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V zásobě máme i další talenty. V předžákovských kategoriích, kde závodí děti do 12 let, nám vyrůstá několik velice nadějných sportovců. Za zmínku stojí Lucas Duba, bratři Plicovi a Hethovi i několik děvčat. Ti se letos mohli již zapojit do opravdových triatlonových závodů s plaváním, cyklistikou i během. V loňském roce začínali na spíše méně náročných závodech jako jsou plavecko-běžecké aquatlony nebo cyklo-běžecké duatlony, které jsou pořádány pro předžákovské kategorie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Triatlonovým zážitkem pro sportovce i diváky byly na konci července v centru Prahy mezinárodní závody Challenge Prague. Plavání ve Vltavě okolo Střeleckého ostrova, cyklistika po Strakonické a běh v centru Prahy po náplavce, to vše byl neobyčejný zážitek, který se až na pražské řidiče líbil všem. Oddíl Tri Ski Horní Počernice měl své zastoupení v kategorii dospělých i na tomto největším závodě v republice. V hlavním závodě na tratích polovičního Ironmana, kterého se zúčastnili triatleti z celé Evropy, včetně světových šampionů, a který dokončilo celkem 607 závodníků, obsadil Martin Andrš celkově 56. místo a ve své kategorii do 29 let celkově 14. místo. V této kategorii byl mezi českými zástupci celkově čtvrtý. Společně pak s dalšími triatlonisty TRI SKI HP Jakubem Holým a Jirkou Nagy obsadili v soutěži sportovních klubů krásné 5. místo. V doprovodném závodě na sprinterských tratích zaznamenala velký úspěch i naše Tereza Skuhrová, která skončila na druhém místě za vítěznou německou závodnicí Claudii Mai. Na třetím místě pak skončila polská závodnice Agata Sobielga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V dospělých kategoriích to nebylo jediné úspěšné vystoupení našich závodníků. V náročném závodě v polovičním Ironmanu Pilman 2017 ve Žďáru nad Sázavou, který byl vyhlášen Mistrovstvím České republiky, obsadil Martin Andrš ve své kategorií do 29 let skvělé 3. místo a v celkovém pořadí MČR pak skončil na 10. místě. V Českém poháru v triatlonu FORD CZECHMAN TOUR 2017 se umístil na 6. místě hned za reprezentanty ČR.

Tréninkovou a soutěžní sezónu 2017-2018 jsme opět zahájili v polovině září pravidelnými plaveckými tréninky. Jejich termíny máme již řadu let stále stejné a před rodiče dětí je vždy postaven nesnadný úkol zkombinovat školu a zájmové kroužky s tréninky tak, aby nejen děti, ale i rodiče vše stíhali. Jsme rádi, že letos se to podařilo a mohli jsme na prvních trénincích přivítat opět všechny naše sportovce. Pro vážné zájemce máme ještě pár volných míst, ale moc jich není. Pokud vás triatlon oslovil a měli byste zájem o více informací nebo o trénink, přijďte se podívat nebo navštivte naše webové stránky oddílu www.triskihp.cz a případně připravovaný web www.triatlonprodeti.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trenéři TRI SKI HP

Prev Slavnostní otevření zrekonstruované pošty
Next … jedeme do Ostravy!!!