Školka v devítce, devítka ve školce

Školka v devítce, devítka ve školce

Na naší škole je zvykem, že deváťáci mají své prvňáčky. Provádí je školou a tráví s nimi čas. Tentokrát to bylo ale trochu jinak. Prvňáčků byly jen dvě třídy, a tak se naše třída 9. C rozhodla navázat spolupráci s Mateřskou školou Chodovická.

Ve čtvrtek 14. listopadu jsme pozvali děti k nám do školy. Naším cílem bylo ukázat dětem, co znamená pojem těžiště. Snažili jsme se, aby to malé děti bavilo a aby se i něco přiučily. Nejprve děti hledaly těžiště papírové vážky, potom „ptáka Těžišťáka“ a nakonec jsme vyráběli papírového skokana. Se vším dětem pomáhali právě žáci z 9. C.

Děti z mateřské školky si to moc užily a my také. Poznali jsme se, ukázali jsme dětem kus naší školy a děti se ještě něco nového naučily. Společně jsme strávili alespoň trochu času a bylo to skvělé!

Natálie Barešová, žákyně 9. C

 

Listopadové setkání s dětmi z mateřské školy na půdě fyziky se opravdu vydařilo, a tak jsme naplánovali s předškoláky další akci. V hodinách českého jazyka jsme napsali pro děti pohádky, o výtvarné výchově k nim připojili obrázky, a vytvořili tak vlastní knihu „Abeceda pohádek“. Protože děti ze školky si pohádky samy nepřečtou, domluvili jsme se, že jim pohádky budeme chodit číst.

Od 9. prosince dětem před spaním četli deváťáci. Podle slov paní učitelek se na nás „mrňouskové“ těšili a bylo to vidět i podle toho, jak se počet dětí, které ve školce spaly, každým dnem zvyšoval. Na závěr jsme se všichni sešli ve čtvrtek 19. prosince. Deváťáci předali předškolákům pohádky, malí zase velkým obrázky, které podle pohádek nakreslili. Také nám zazpívali vánoční koledy, a nejen díky nim jsme ze školky odcházeli příjemně naladěni.

 

Martina Filípková, učitelka

skoly_zs-ratiboricka

 

Prev Alianční modlitební týden
Next NOVÉ VEDENÍ RADNICE