Školní akademie

Školní akademie

Školní akademie aneb Jsme Dobrým andělem

skoly_ratiboricka_akademie1

Ve čtvrtek 15. června 2017 uspořádala Základní škola Ratibořická ve spolupráci s K-klubem školní akademii. Tentokrát s cílem podpořit charitativní organizaci Dobrý anděl. Hlediště hornopočernického divadla zaplnili dopoledne i v podvečer rodiče, babičky, dědečkové i další přátelé naší školy.

skoly_ratiboricka_akademie2 skoly_ratiboricka_akademie3

Žáci napříč 1. i 2. stupněm předvedli, že umí nejen zpívat, tančit, hrát divadlo, ale že to vše zvládnou i v cizích jazycích. Viděli jsme také představení stepu nebo bojového umění. Co nám ale děti svým vystoupením na akademii také dokázaly? Že pro dobrou věc jsou schopny udělat něco navíc, že se svými učiteli (nebo kamarády) ve svém volném čase trénovaly a chtěly podpořit dobrou věc. A tou Dobrý anděl beze sporu je.

text: učitelé ZŠ Ratibořická, foto: Lucie Hrubá

 

Fyzika už ve 2. třídě

Jeden klaun se houpe v bocích,

jak mu velí fyzika.

To ten druhý pěkně blázní,

věda mu nic neříká.

Třetí klaun – jó to je třída,

místo srdce kulička,

chvíli hlava, chvíli nohy,

pro něj pouhá rozcvička.

Přestože se fyzika běžně učí až na 2. stupni, u nás ji rádi zařazujeme do výuky mnohem dříve. Naše fyzikářka, paní učitelka Burešová, velice ochotně a s nadšením pomáhá s takovou výukou i u těch nejmenších dětí. A její nadšení se tak přenáší i na žáčky. A tak si například děti ve 2. C v rámci pracovních činností vyrobily tři inteligentní klauny, na kterých si názorně předvedly, jak funguje poloha těžiště tělesa.

Petra Žáková, učitelka

Prev Finále školního roku na Chodovické
Next Sportovní rekapitulace školního roku