Slávisté vítězi 39. ročníku Bican Cupu

Slávisté vítězi 39. ročníku Bican Cupu

O víkendu 6. a 7. srpna se na Xaverově konal už 39. ročník mládežnického turnaje pro kategorii U15 pořádaný akademií SK Slavia Praha, Bican Cup. Kromě českých týmů se zúčastnily i týmy z Německa, Polska, Slovenska, Maďarska a Chorvatska.

První turnajové dopoledne jsme absolvovali v deštivém počasí a na programu byla utkání základních skupin. Sešívaní první dva zápasy zvládli vítězně a ve třetím už jim stačila jen remíza k postupu do nedělních bojů o umístění z prvního místa. V neděli tak na slávisty čekalo semifinále s druhým celkem ze skupiny B, s Baníkem Ostrava. Slávisté v průběhu zápasu nejdříve prohrávali, ale nakonec zvládli utkání otočit a postoupili do finále po výsledku 2:1. Z druhého semifinále vzešel vítězně polský Lech Poznaň. Finále turnaje bylo na programu v neděli od 14.00 hodin. Oba týmy vstoupily do finále aktivně, ale ani jeden z týmů nedosáhl na vstřelení branky. Rozhodovaly tak penalty. Při penaltách byli úspěšnější červenobílí, když rozhodující penaltu zneškodnil slávistický David Suda. Sešívaní se tak po dvou letech stali opět vítězi domácího turnaje.

Při slavnostním vyhlášení předal také manažer mládeže Petr Hurych šek pro Nadaci Leontinka na 20 000 Kč, které se vybraly na startovném od všech zúčastněných týmů. Ceny týmům i individuální ocenění pak předávali Barbora Hucková, ředitelka Nadace Leontinka, Jaroslav Kočí, radní pro sport Prahy 20, Petr Hurych, manažer mládeže SK Slavia Praha a Tomáš Heidenreich, šéftrenér mládežnické akademie SK Slavia Praha.

Konečné pořadí:

  1. SK Slavia Praha
  2. KKS Lech Poznaň
  3. NK Lokomotiva Zagreb
  4. FC Baník Ostrava
  5. AC Sparta Praha
  6. Hertha BSC
  7. Puskás Akadémia FC
  8. MŠK Žilina

 

Jan Procházka, SK Slavia Praha

 

Prev Máj v přírodním divadle
Next Konec omezení na okruhu na východě Prahy. ŘSD otevře nový most přes Chlumeckou