SLOVO K ZAČÁTKU NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

SLOVO K ZAČÁTKU NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Vážení a milí rodiče, milé děti, milí prvňáčci, žáci a žákyně, přátelé škol,

ať chceme nebo ne, ať je nebo byl náš vztah ke škole jakýkoli, datum 1. září má v sobě cosi navíc, cosi svátečního. Začíná školní rok. V úterý 1. září 2020 budou všechny školy opět v obležení školáků a jejich rodičů a školní brány se tak po velmi dlouhé době opět otevřou všem dětem. Tento den je tradičně nejvýznamnější pro prvňáčky, kterým začíná nové, pro ně dosud neznámé období jejich života. Také žáci 9. tříd se budou muset v novém školním roce potýkat s důležitým mezníkem. Proto mi dovolte, abych k příležitosti zahájení nového školního roku 2020/2021 popřál vám dětem, aby vás touha po vzdělání provázela celý život a aby učení bylo pro vás hrou plnou hezkých vzpomínek. K tomu všemu vám přeji krásné bezstarostné dětství, milující rodiče, každý den plný fantazie, her a smíchu a rozhodně přátelství. Jděte a najděte si kamarády, nikdy na ně není pozdě! Škola jich je plná. Jak by řekl klasik: „Přátelství je součást lidského štěstí.“ Tak tedy zpátky do školy. Vykročte pravou nohou a přivítejte školní rok s úsměvem!

Nám rodičům srdečně a upřímně přeji šťastného a spokojeného školáka! Mějme trpělivost a pochopení zejména v těch okamžicích, kdy se dětem nebude dařit všechno hned. Vždyť přece všichni jsme jenom lidé….

Závěrem mi dovolte, abych vyslovil poděkování všem pedagogickým pracovníkům a zaměstnancům škol za jejich píli, osobní iniciativu a mimořádné nasazení při zajištění provozu školy a vzdělávání dětí v dnešní, prapodivné rouškové době. Přeji vám hodně pevného zdraví na duši i na těle, mnoho sil a ať vás navzdory stále probíhající pandemie dobrá nálada a optimismus neopouštějí.

 

S úctou

 

Petr Měšťan

starosta

 

 

Prev Roušky se (alespoň částečně) vrací do našeho života
Next Aktuální informace o COVID-19