Slovo starosty

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

tak jsme se dočkali. Začal advent, přichází čas Vánoc. Čas, který všichni trávíme s rodinami a se svými blízkými. A také závěr roku, který přímo vybízí k zamyšlení a bilancování. Hodnocení toho, co se povedlo, i v čem bychom mohli naopak přidat.

Než ale usedneme ke štědrovečerní tabuli a vychutnáme si kapra, lososa, candáta anebo třeba řízek, čeká nás spousta práce. Zvlášť pokud patříme k těm, kdo nakupují dárky na poslední chvíli.

Minulé měsíce nám ovšem ukázaly, že největší hodnotou je zdraví a možnost být ve sváteční okamžiky spolu. To vydá nade všechny dárky a myslím, že nejeden z nás si to nyní naplno uvědomil. Tím vás samozřejmě nenabádám, abyste výběr dárků odbyli. Radost ale udělá i drobnost, ze které je poznat, že jsme na obdarovaného skutečně mysleli a chtěli ho potěšit a mile překvapit.

To je vždy cennější než se předhánět, kdo udělá větší gesto. Také je dobré mít na paměti, že právě procházíme obdobím, kdy na naše peněženky útočí zdražování energií a mnoha dalších věcí. Proto zejména letos důrazně varuji před pořizováním dárků na dluh – i kdyby nabídka vypadala sebevíc lákavě.

Užijme si advent v klidu a pohodě a se vším, co k němu patří. Děti už na začátku prosince odříkají básničku Mikuláši, který jim z „knihy hříchů“ přečte, jaké dobré skutky v minulém roce vykonaly a přátelsky je upozorní na to, co by naopak dělat neměly. Aby si, kdykoli můžou, vybraly tu lepší cestu.

Přeji vám, aby ta, po které vykročíte do roku 2022, byla co nejpřímější, bez hrbolů a výmolů, a naopak plná inspirace a radosti. Abyste se na ní dočkali úspěchů, splněných snů, nových přátelství a především zdraví pro sebe a pro své blízké.

Krásné svátky!

Petr Měšťan, starosta

 

Prev Simply how much Does the Average Wedding Price?
Next Advent 2021