Slovo starosty

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

začal nový rok. Jeho nástup vždy doprovázejí očekávání a často vážně míněná předsevzetí, která neméně často nepřekonají příchod Tří králů. I tak je ale začátek dalšího roku správným okamžikem k zamyšlení. Co bychom rádi dělali jinak, od čeho bychom chtěli upustit, co chceme naopak podporovat a posilovat v okolí, ale i v sobě samých?

Abychom se nepropadli příliš hluboko do existenciálních úvah, pro odlehčení připomenu, že podle čínského kalendáře bude rok 2022 rokem Tygra, který je symbolem síly, statečnosti a vymítání zla. Navíc tři dvojky dávají dohromady šestku, což je prý dokonalé číslo a příslib harmonie.

Realita je samozřejmě taková, že nikdo z nás nemůže vědět, co nadcházející rok opravdu přinese. Všichni však doufáme, že bude dobrý – lepší než ty předcházející, a někdo si to možná potřebuje potvrdit podobnými příklady.

To, jak nadcházející rok prožijeme, ovšem nakonec záleží především na nás samotných. Podle toho, jak se budeme chovat k druhým, budou se druzí chovat k nám. Když si přese všechno zachováme optimismus a budeme ho při každé příležitosti posilovat, nezlomí nás ani nepříjemnosti a nenadálé komplikace. Dokážeme je pak překonat snáze a třeba i rychleji najdeme konstruktivní řešení.

A to je potřeba, zvlášť dnes. Okolnosti totiž na rozdíl od astrologů ukazují spíš na to, že nás nečeká zrovna lehký rok. Covid ještě neřekl poslední slovo, z historie však víme, že pandemie většinou trvaly právě tři roky. Proto věřme, že zvládneme i tuto zkoušku a že tohle složité období jednou pomine. Osobně bych velmi rád věřil, že rok 2022 nás zase o velký kus navrátí k normálnímu životu.

Proto vám do nového roku přeji hlavně spoustu optimismu a nadhledu, co nejvíc příjemně stráveného času s rodinou i přáteli, a štěstí na dobrá rozhodnutí, která vaše životy obohatí. A samozřejmě pevné zdraví, protože to je nutným základem toho, aby se podařilo i všechno ostatní.

Krásný nový rok 2022!

 

Prev Představení vize budoucí podoby lokality „ XAVEROVA „
Next Tříkrálová sbírka