Slovo starosty

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, milí přátelé,

léto je za námi, a i když si s námi počasí občas trochu zahrávalo, věřím, že jste si ho užili a strávili jste hezký čas ať už na domácí, nebo zahraniční dovolené. Příjemné zážitky jsou o to cennější, že přišly po dlouhých měsících, které pro mnohé z nás představovaly těžkou zkoušku. Přeji vám, aby pozitivní energie načerpaná během volných dní vydržela co nejdéle.

K tomu určitě přispěje i babí léto, které je před námi. Sice to už nebude na koupání, ale právě teď ze sebe příroda vydává všechno, co přes léto dozrálo. Zahrádkáři sklízejí jablka a další plody svého úsilí. Tato doba zároveň tradičně přeje hřibovitým houbám, takže kdo se na ně nevypravil během letošního vlhkého léta, má ještě pořád šanci.

Spolu s tím, jak se začnou listy barvit dozlatova, nastane ideální čas na procházky, ideálně s fotoaparátem. Třeba u nás do Xaverovského háje, případně si můžete výlet prodloužit až do Klánovického lesa a nabrat ještě trochu energie ze slunce, než začne skutečný podzim.

Energii budou potřebovat i naši školáci, kteří se po prázdninách vrátili do tříd – upřímně jim držím palce, aby v nich vydrželi celý školní rok. Díky online výuce sice ovládli práci s počítačem na jedničku, ale škola má přece jen kromě vzdělávací funkce také spoustu jiných, neméně důležitých – a ty sebelepší domácí výuka nenahradí.

Závěrem připomínám, že na začátku října proběhnou volby do Poslanecké sněmovny. Nezmiňuji se o nich proto, abych vám doporučoval koho volit. Jen na vás apeluji, abyste k volbám šli. Rozhoduje se v nich o naší reprezentaci na příští čtyři roky a určitě by byla škoda nechat svůj hlas propadnout. I když to třeba nedopadne přesně podle vašich představ, alespoň si budete moci říct, že jste pro to udělali všechno, co bylo možné. Volební místnosti v Horních Počernicích pro vás budou samozřejmě připravené, tak jako vždy.

Přeji vám i vašim blízkým pohodové babí léto!

Petr Měšťan, starosta

 

Prev Nové kulturní akce
Next Kontrola dětských hřišť a parků