Slzy štěstí v Divadle Horní Počernice

Slzy štěstí v Divadle Horní Počernice

Ve středu 5. dubna přijede do Divadla Horní Počernice hrát kapela asi našeho nejvýraznějšího romského interpreta Mária Biháriho Bachtale Apsa.

bachtaleapsa-profil

Název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které hudba, nejenom ta romská odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Skvělé vokály a brilantní muzikantské výkony ve strhujících rytmech jsou přednosti, které z kapely činí romskou hudební klasiku v nejlepším slova smyslu.

Repertoár ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba Mária Biháriho, která se v minulosti výrazně podepsala například na odkazu Zuzany Navarové a kapely KOA. V Máriových skladbách se prolínají romské melodie a rytmy s latinskoamerickou hudbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly.

Základem hudby Bachtale Apsa je každopádně virtuozní akordeon a klavír Mária Biháriho. Ten doprovází kytarista a vynikající zpěvák Peter Horváth a houslista a basista v jednom Adam Pospíšil. Perkusista Standa Vít a bubeník Michael Nosek dodávají kapele precizní rytmický základ.

Formace Bachtale Apsa funguje v obměněných sestavách od roku 2010 a za tu dobu odehrála na 300 koncertů doma i v zahraničí, nejdále asi v Indii a v Alžírsku.

Vstupenky koupíte v pokladně divadla od 16:00 do 19:00 nebo on-line nawww.divadlopocernice.cz. Jednotné vstupné je 220 Kč, studentům poskytuje divadlo po předložení dokladu o studiu slevu 20%.

Prev Jarní burza je za dveřmi!
Next Duben v DDM

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment