Smyčcový orchestr ZUŠ koncertoval v Německu

Smyčcový orchestr ZUŠ koncertoval v Německu
Na pozvání ředitele partnerské německé hudební školy Richarda Ferreta navštívilo sedm členů našeho smyčcového orchestru s dirigentkou Věrou Matějákovou v období od 16. do 20. ledna město Heide v kraji Dithmarschen v severním Německu. Zde se stali součástí mezinárodního symfonického orchestru, který měl dohromady 80 hráčů z Německa, Polska, Litvy a Čech.

skoly_zus_mezinarodni-orchestr-v-heide

Po několika společných zkouškách byl orchestr připraven na dva velké koncerty. Ještě před prvním koncertem, který se konal v sobotu 18. ledna v hudební a kongresové hale v Lübecku navštívil orchestr Hanzovní muzeum na břehu řeky Travy a místní hudební a uměleckou školu. Koncert se konal v krásné, víceúčelové hale, která byla do posledního místa zaplněna diváky. Součástí programu bylo i vystoupení žáků Lübecké hudební školy se svými sólisty.
Druhý koncert, nazvaný Novoroční, se konal v městském divadle v Heide, které bylo opět zcela zaplněno diváky. V programu se představili také žáci místní hudební školy a dokonce dechový orchestr gymnázia v Heide.
Oba koncerty se vydařily a diváci odměnili mezinárodní orchestr a ostatní účinkující bouřlivým potleskem. Byl to opravdu krásný zážitek.
Další akce a koncerty jsou postupně zveřejňovány na webu školy: www.zus-hp.cz.
Libor Zíka, ředitel ZUŠ
 
 
 
 
Prev Studentům kvarty A se podařilo pomoci deštným pralesům
Next OMEZENÍ VYDÁVÁNÍ OBČANSKÝCH PRŮKAZŮ A CESTOVNÍCH DOKLADŮ