Sourozenci Tkadlecovi brázdí naše i zahraniční vody

Sourozenci Tkadlecovi brázdí naše i zahraniční vody

Mladí jachtaři z Horních Počernic – Sára a Tadeáš Tkadlecovi – se do letošní závodní sezóny vrhli po kratší přestávce než obvykle. Na přelomu prosince a ledna, v době, kdy se v Evropě mnohem více lyžuje, než jezdí na jachtě, se společně zúčastnili mistrovství světa lodní třídy Cadet v argentinském Buenos Aires.

Princes Sofia Trophy, závod lodní třídy 49er FX, Mallorca; vpravo Sára Tkadlecová

Princes Sofia Trophy, závod lodní třídy 49er FX, Mallorca; vpravo Sára Tkadlecová

Jubilejní 50. mistrovství světa třídy Cadet hostil Club Náutico Albatros na severním předměstí Buenos Aires. Českou republiku zde reprezentovala nejméně početná výprava – hornopočerničtí Sára a Tadeáš Tkadlecovi a dále posádka z Yachtklubu Neratovice. Celkem 55 lodí zde bojovalo v deseti závodních rozjížďkách na Rio de la Plata, která na severovýchodě Buenos Aires vytváří nejširší říční ústí na světě. V jednotlivých rozjížďkách se české posádky několikrát prosadily do první desítky, v celkovém hodnocení si Sára s Tadeášem odvezli 36. místo.

Druhý zleva Tadeáš Tkadlec, třetí zleva Sára Tkadlecová, MS lodní třídy Cadet, Buenos Aires, Argentina

Druhý zleva Tadeáš Tkadlec, třetí zleva Sára Tkadlecová, MS lodní třídy Cadet, Buenos Aires, Argentina

V loňském roce Sára závodila na juniorské lodní třídě 29er a v celoroční soutěži Český pohár získala 3. místo v celkovém pořadí a vítězství v hodnocení dívčích posádek. Od února letošního roku se připravuje na lodní třídě, ve které již závodí i dospělí jachtaři – jedná se o moderní závodní jachtu 49er FX, která patří mezi olympijské lodní třídy. Pro tuto jachtu jsou již české vodní plochy příliš malé, a tak musí Sára na přípravné kempy i závody cestovat do zahraničí. Po několika soustředěních na jihu Španělska a ve vodách Baleárských ostrovů odjela Sára v březnu svůj premiérový závod, a to tradiční velký závod olympijských tříd Princes Sofia Trophy na Mallorce. Se svojí parťačkou Dominikou Vaďurovou při svém prvním společném závodě ve třídě 49er FX zajely v rozjížďkách dvě umístění v první dvacítce. V dubnu a květnu budou pokračovat sérií dalších soustředění, především na severoitalském jezeře Lago di Garda a připravovat se na ME v německém Kielu a další závody evropského poháru.

s

Tadeáš pokračuje v závodění na juniorské lodní třídě Cadet. Připravuje se na závody Českého poháru i Středoevropského poháru lodní třídy Cadet. O prázdninách pak vyrazí na soustředění do Holandska a následně se tam zúčastní mistrovství světa, kam se nominoval již svými výkony v loňské závodní sezóně.

Rio de La Plata, MS lodní třídy Cadet, Buenos Aires, Argentina

Rio de La Plata, MS lodní třídy Cadet, Buenos Aires, Argentina

Prev V sobotu 20. května od 10:00 se koná již 4. ročník sportovně kulturní kace Jenštejnská Pětka Insportline
Next Omezení silniční dopravy na území hl. m. Prahy

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment