Soustředění v Letařovicích

Soustředění v Letařovicích

Nový školní rok zahajujeme v naději a s nadšením v návaznosti na úspěšnou loňskou sezónu, která i po počáteční nejistotě, zda se budou moci uskutečnit plánované akce, nakonec dopadla senzačně! Proběhly téměř všechny připravované koncerty v Praze a okolí. Uspořádali jsme benefiční koncert pro Ukrajinu, vyjeli jsme na několikadenní soustředění do Nové Paky a děti si zazpívaly při nové hornopočernické tradici Vynášení Morany. Po Májovém koncertě bylo pro Rokytku nádhernou třešničkou na dortu červnové provedení kantáty Carmina Burana s orchestrem BSOP a s profesionálními zpěváky v Obecním domě. Pro naše zpěváčky to byl obrovský zážitek, děti zpívaly skvěle a odměnou všem protagonistům byl potlesk celého sálu vstoje. Bylo to opravdu velmi dojemné a nezapomenutelné.

Další krásné zážitky máme z vydařeného letního táborové soustředění v Letařovicích, kam jsme se vrátili zase po roce a užili si nádherný týden plný her, bojovek, koupání a hlavně zpívání, včetně závěrečného vystoupení v místním kostele sv. Jakuba Staršího. Zvládli jsme si připravit také některé skladby na podzimní sborovou soutěž a s předstihem jsme se pustili i do nacvičování vánočních písní a koled. Na prosinec jsme totiž dostali úžasnou nabídku opět si zazpívat s orchestrem BSOP v Obecním domě. Moc se na to těšíme!

Vše o našem sboru, proběhlých i připravovaných akcích a o táboře, včetně fotografií, si můžete přečíst na stránkách

Rokytky: www.sbor-rokytka.cz. Dozvíte se zde i potřebné informace k zápisům pro nové zpěváčky, které pořádáme po celé září. Budeme rádi, když se do naší fajn party přidají další nadšené děti.

Za celý tým Rokytky přeji pohodový vstup do nového školního roku a budeme se těšit na setkání při našich koncertech a vystoupeních!

 

Zuzana Celerýnová, sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

 

Prev ZMĚNA TERMÍNU VYDÁNÍ HORNOPOČERNICKÉHO ZPRAVODAJE
Next Léto sportovních gymnastek