Spolupráce na projektu Anthropoid

Spolupráce na projektu Anthropoid

K 75. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha vytvořila naše škola spolu s cyklokoordinátorem panem Uzlem projekt Anthropoid.

Projekt se skládá ze samostatné práce žáků, kteří dostanou za úkol zjistit vše dostupné o operaci Anthropoid a formou prezentace předvedou ostatním, co se podařilo dohledat. V další fázi projektu bude zajištěna beseda na naší škole s panem S. Baumanem, který jako malé dítě zažil zatčení a popravu svých rodičů za napomáhání atentátníkům na R. Heydricha, svoji převýchovu a je ochoten žákům školy sdělit vše, co si i po mnoha desítkách let si vybavuje.

Na besedu navážeme dne 28. 5. cyklovýletem na trase HP – Nehvizdy – Horoušany – HP, po místech, která byla klíčová pro tehdejší zahájení přípravy atentátu na R. Heydricha. Cyklovýlet zahájíme dne 28. 5. v 9.00 hodin u hornopočernického Památníku obětí II. světové války, v Horoušanech se později setkáme s panem S. Baumanem.  Na cyklovýlet vás srdečně zveme jménem pana Uzla, kterému současně velmi děkuji za zajištění besedy a ochotu ke spolupráci při přípravě projektu. Případné zájemce o účast na besedě srdečně vítáme, termín a čas najdete na webu školy: www.zschvaly.cz

1-41

Martin Březina, ZŠ Stoliňská

Prev Střípky ze ZŠ Ratibořická
Next Soudné sestry

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment