Sportovní úspěchy Chodovické

Během února a března proběhl Dětský fotbalový pohár 2018. Část našeho školního reprezentačního týmu tvořili malí svěřenci FC Xaverov, které doplnili jejich neméně fotbalově zdatní spolužáci z 1. a 2. tříd. A jejich cesta pražským turnajem byla přímo zázračná.

skoly_chodovickadetsky_fotbalovy_pohar

Letos se přihlásilo rekordních 101 týmů. Základní kolo ve sportovní hale na Chodově jsme až překvapivě suverénně ovládli. Stejně tak si přivezly děti pohár za první místo z kola semifinálového, které proběhlo v hale na Radlické. Finálového kola se zúčastnilo již jen 8 nejlepších škol. V této obrovské konkurenci se našim malým bojovníkům podařilo uhájit „pouze“ 7. místo. I tak jde o obrovský úspěch. Děti byly úžasné, hrály naplno a s obrovským nadšením, těšily se na každý zápas. Přejeme jim další úspěchy, ze kterých budou mít podobnou radost. Jednotlivá kola turnaje postupně navštívili prvoligoví fotbalisté. Děti si popovídaly s Michalem Sáčkem ze Sparty, Antonínem Vaníčkem z Bohemians a na finále se přišel podívat současný trenér reprezentace U19 Luboš Kozel.

skoly_chodovickasoutez_ve_splhu

V poslední únorový den vyrazila naše družstva na soutěž ve šplhu. Zatímco si starší chlapci zahřívali tlapky na laně, ostatní se pokoušeli o zlepšení svých časů na tyči. Ve výsledcích tak figuruje mladší žactvo na 1. místě a starší na 2. místě. Florbalový turnaj byl 6. 3. zahájen remízou našeho týmu s favoritem, ve druhém zápase jsme získali znovu bod a díky příznivému výsledku dalšího zápasu jsme postoupili do semifinále. Ve vyrovnaném zápase jsme zvítězili 6:3. Ve finále nám chyběly síly na Kunratickou školu a skončili jsme na hezkém druhém místě. Všem účastníkům sportovních akcí děkujeme za skvělou reprezentaci školy.