SRPMŠ – krkolomná zkratka, ale co obnáší?

SRPMŠ – krkolomná zkratka, ale co obnáší?

MŠ CHODOVICKÁ – Před lety se dohodli rodiče s vedením MŠ Chodovická o založení sdružení rodičů a přátel, které by mohlo spolu se školkou pořádat akce v její prospěch. Členské příspěvky putují bez výjimky přímo a pouze k dětem, zajišťují pro ně nadstandardní aktivity a vybavení. A vida, to, co vyrostlo ze zájmu rodičů samých, má šanci přežít!

Již 11 let probíhají pravidelné akce jako je podzimní brigáda, bazárek, jarní otevírání zahrady, loučení s předškoláky a Den dětí na zahradě. Kromě toho přispívá klub na vánoční nadílku a drobné dárečky k Velikonocům a ke Dni dětí. Každá třída dostane jednou ročně příspěvek na výlet autobusem, předškoláci dostávají na rozloučenou knížku na památku. Jednou ročně se SRPMŠ sejde, zvolí si předsednictvo a přijme nové členy. Díky relativně krátké docházce do MŠ je to společenství značně proměnlivé. Někdy se sejde silná parta, jindy klub drží jádro deseti nadšenců, kteří spolu se svými dětmi a učitelkami otevírají školku i veřejnosti. Tento mezilidský rozměr je nejpřínosnější zvláště v pocovidové době, kdy se lidé (a zvláště děti) učí znovu setkávat a prožívat společné radosti.

A proč to píšu? Opravdu mi nepřijde běžné, že si na dětský den udělá přibližně 10 maminek (i tatínků!) volno a připraví dětem „Cestu kolem světa” na naší pěkné zahradě! Klobouk dolů, protože kdo toho nemá v současné době moc?

Letos se dá mluvit o vzkříšení pravidelných akcí a tak se i vy ostatní nebojte zastavit s druhými rodiči a společně vytvořit cokoliv pěkného a smysluplného pro své potomky.

Každé ruky je třeba a žádná minuta strávená spolu s dětmi není nikdy ztracená.

Děkujeme za vše a přejeme hodně elánu a nadšených spolupracovníků v dalších letech!

Kateřina Trutnovská, učitelka

 

Prev Jubilejní 10. ročník Hudebního festivalu u sv. Ludmily bude mimořádný
Next Ohlédnutí za 2. pololetím