Starší žáci uspěli na turnaji v Rakousku

Starší žáci uspěli na turnaji v Rakousku

Kategorie starších žáků U15 se zúčastnila mezinárodního turnaje v rakouském Montafonu od 16. 6. – 19. 6. Turnaj byl velkolepě organizován současně pro kategorii U11, U13, U15 a U17. Naše kategorie byla zastoupena nejvíce týmy, celkově 20, z Rakouska a s převahou týmů z Německa. Ostatní kategorie měly zastoupení i z Francie, Maďarska, Itálie. Hrálo se ve čtyřech městečkách v horském údolí Montafonu.

Do turnaje jsme postavili dva týmy, oba postoupily do vyřazovacích bojů o medaile. Ve svých skupinách oba týmy hrály na umělé trávě. Hráči předváděli jako jediní kombinační fotbal, zároveň se všichni museli vyrovnat s tropickými teplotami, které v tu dobu panovaly. Nakonec je vyřazovací boje poslaly v semifinále proti sobě. Po tomto zápase kluci prožívali radost i smutek zároveň a jako trenéři jsme prožívali smíšené pocity.

V souboji o 3. místo byl náš tým blízko, v zápase jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme odpovědět na jedinou povedenou akci soupeře, která v úvodu utkání rozhodla o konečném výsledku.

Ve finálovém utkání byl soupeř nad naše síly, kluci byli viditelně nervózní a soupeř si šel zaslouženě pro celkové vítězství v turnaji.

Organizace turnaje, přivítání, zahajovací ceremoniál, celková péče během turnaje, závěrečné vyhlášení podle regulí UEFA, k tomu krásné horské prostředí, ve kterém se celý turnaj odehrával, to byl opravdu parádní sportovní i společenský zážitek.

Rádi bychom touto cestou poděkovali za finanční podporu na dopravu Městské části Praha 20 a jsme hrdí na naše kluky, jakým způsobem reprezentovali klub i městskou část. Celkové 2. a 4. místo je pro všechny velký úspěch a motivací do další sezóny.

 

David Lukeš, hlavní trenér U15

Prev MOBILNÍ SBĚR NEBEZPEČNÉHO ODPADU
Next Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi