Stav nouze – koronavirová karanténa očima našich žáků a jejich rodičů

Stav nouze – koronavirová karanténa očima našich žáků a jejich rodičů

Slohová cvičení z českého jazyka v rámci online výuky přináší nejen možnost pocvičit se v komunikaci, ale také lidsky sdílet myšlenky, pocity, radosti i obavy. Svěřujeme se vzájemně, co nám nejvíce pomáhá překonat karanténní omezení, na co se nejvíce těšíme, až svět pandemii překoná.

„Nemůžeme sportovat, cestovat, setkávat se s kamarády a máme strach z nakažení, o své blízké, strach ze smrti. Tuto situaci nikdo dosud nezažil a v mnohých z nás vyvolává paniku.” (Anička, 9. A)

„Chybí mi legrace ve škole a na trénincích, chybí mi všichni ti kamarádi, učitelé, trenéři a lidé, které mám ráda.”   (Péťa, 8. B)

„V době karantény se nenudím, mám pestrý program: učení, sport, relax. Snažme se všichni dodržovat karanténní opatření, ať pandemie co nejdříve skončí a naše životy se vrátí k normálu.” (Terezka, 9. A)

Velkou podporou pro učitele jsou pozitivní reakce rodičů: „Moc nám pomáháte, Váš přístup není samozřejmostí. Děkujeme, že nezahlcujete děti, ani nás rodiče. Učivo je pěkně popsané v prezentacích. Chci vyjádřit svůj obdiv za to, jak se dětem věnujete, motivujete, individuálně hodnotíte.” (rodiče žáků 7. A).

Všichni si moc ceníme podpory našich IT kolegů, pana učitele Kittlera a paní učitelky Špánkové, kteří rozjeli Google Classroom a pomohli všem, kdo potřebovali podpořit v přechodu k výuce ve virtuálním světě. Těšíme se z toho, že žáci velmi pěkně plní na dálku zadávané úkoly, vážíme si spolupráce rodičů.

Už je téměř jisté, že „společně to opravdu zvládneme“.

 

Učitelé FZŠ Chodovická

 

Prev Karanténa a prázdniny? Ani omylem!
Next Knihovna je opět otevřená