Středisko Oheň se rozrůstá

Středisko Oheň se rozrůstá

V předchozích měsících došlo v našem středisku k mnoha změnám. Ve vedení střediska se vyměnili Anežka Havránková a Petr Volavka za Jana Hakena a Vojtěch Jurana. Naše středisko se také rozšířilo o nové oddíly. Již minulý školní rok vznikl oddíl benjamínků pro prvňáčky, kteří by se nevešli do oddílu vlčat a světlušek. Z benjamínkovských kluků nyní vyrostl nový oddíl vlčat – Racci. Také skautky se rozrostly o odrostlé světlušky, a tak musely rozdělit oddíl. Nyní jsou tedy v našem středisku dva oddíly skautek se jmény Fénixea a Promethea. Do našeho střediska se začlenil i oddíl Podskaláků, kteří se rozhodli zavést skautskou tradici v sousední Vinoři. V tom je naše středisko chce plně podpořit, mimo jiné také uspořádáním vzdělávacího kurzu – čekatelek.
V prosinci vás také srdečně zveme na benefiční koncert komorního bytového souboru. Koncert se uskuteční ve středu 18. 12. od 20.00 hodin.Vstupné je dobrovolné. Budeme se těšit na viděnou!

neziskovky_skauti1

Nečekané setkání

Podzimní prázdniny oddílu světlušek probíhaly jako každé jiné – až na nečekaný telefonát s oddílem skautek Fénixea. Díky němu jsme se dozvěděly, že jsme si naplánovaly celodenní výlet na stejný den i místo, na Kozlovský kopec. Zrodil se tedy nápad spojit oba dva výlety!
Cesta tam byla z České Třebové dlouhá asi 3,5 km. Cestou jsme se světluškami hrály různé hry, ale o blízkém setkání obou oddílů jsme jim neřekly. Když jsme dorazily až k rozhledně, svělušky a skautky se nestačily divit. Daly jsme si společný oběd a pak jsme hrály hru ,,Lišky”. Do té jsme se všechny zapojily a užily si společně strávené chvíle. Než jsme se se skautkami rozloučily, vyfotily jsme pár společných fotek z věže rozhledny.

Za skautské středisko: Mona Awwadová a Bára Eisenhamerová

 

Prev Národní cena eTwinning pro SOŠ
Next Když zavoní cukroví...