Střípky z Lipí

Střípky z Lipí

Těsně před vánočními prázdninami převzali naši studenti, kteří letos odjeli na zahraniční stáže, své Europassy. Europass je dokument, který dokládá v celé Evropské unii podle jednoznačných kritérií dovednosti a kvalifikaci svého držitele. My máme takových studentů dalších více než devadesát. Své měsíční i dlouhodobé stáže absolvovali v Německu, Irsku, ve Francii, ve Španělsku a na Maltě.

Poslední den vánočních prázdnin byl termínem odjezdu některých tříd na lyžařský výcvikový kurz. Letos musí naši tělocvikáři zvládnout opravdu gigantický úkol. Tím, že chceme umožnit i letošním studentům druhého ročníku účast na této akci, neboť loni o ni byli covidem připraveni, bylo nutné zorganizovat LVK pro neuvěřitelných patnáct tříd. Postupně vyjedou do Pece pod Sněžkou na Kolínskou boudu a Orlík, pak do Černého Dolu a do Velké Úpy.

První lednová středa byla opět dnem otevřených dveří. I přesto, že logistika takové akce vyžaduje velké nasazení mnoha zaměstnanců školy, chceme umožnit potenciálním zájemcům i jejich rodičům, aby si mohli školu prohlédnout osobně a přímo nasát i její atmosféru. Velký zájem ze strany návštěvníků nás přesvědčuje, že je to správná cesta. Letos naposledy otevřeme dveře pro všechny zájemce ve středu 2. února od 14 do 19 hodin.

Snažíme se vracet do normálu ze všech sil, a tak pro studenty kromě lyžařských zájezdů organizujeme i mnohé další mimoškolní akce. Žáci třetího ročníku oboru provoz diplomatických služeb navštívili v rámci výuky evropské integrace Evropský dům, kde se aktivně zúčastnili workshopu „Studentem v EU“. Doplnili si tak své znalosti z výuky a získali mnohé informace o možnostech studia i zaměstnání v rámci celé Unie. Kromě toho vyučující jednotlivých cizích jazyků připravili školní kola jazykových olympiád. Věřme, že se situace nezhorší natolik, abychom tento „rozjetý vlak“ byli nuceni znovu zastavit.

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Masopustní zpívání u kapličky
Next Lidi, mějte se rádi!