Střípky ze ZŠ Ratibořická

Střípky ze ZŠ Ratibořická

V září otevřela škola po dvouměsíční velké přestávce svou náruč a přivítala zpět žáky a učitele. Všichni jsme do školy vstupovali s nevyřčenou otázkou: „Co si na nás letošní školní rok připravil?“ Brzy jsme však lehce vpluli do takřka běžného školního života. Nejprve jsme navázali na to, co nám přinášelo radost dříve a co nám bohužel chybělo v posledních letech.

Na prvňáčky čekali parťáci z devátých tříd. Úvodní setkání brzy přešla v poznávání školy při společné prohlídce. V průběhu roku se malí a velcí kamarádi budou často scházet při různých příležitostech, ale již v září proběhly tzv. „malé tandemy“ 1. C a 9. C. Deváťáci se stali průvodci prvňáků při fyzikálních pokusech.

Po prázdninové přestávce také opět před školou potkáte Bibliobus. Nejen žáci školy, ale i další čtenáři mohou využít jeho služby, a to každou sudou středu od 9.30 do 11.00 hodin.

Navázali jsme také na tradici pořádání stmelovacích kurzů pro šesté ročníky. Věříme však, že nejen v šestkách, ale i ve všech dalších ročnících budou třídní kolektivy výbornými parťáky, kteří spolu se svými učiteli prožijí příjemné chvíle při učení, poznávání a spolupráci, která k běžnému školnímu životu patří.

 

Učitelé ZŠ Ratibořická

Prev V Počernicích vykolejil vlak
Next Datové schránky pro podnikatele a právnické osoby aneb od 01.01.2023 doručujeme elektronicky