Střípky ze ZŠ Ratibořická

Střípky ze ZŠ Ratibořická

Den vody

Světový den vody jsme si 22. března 2017 připomněli netradičně. Jako správní vodomilci jsme se rozhodli ukázat, že dokážeme překonávat všechny překážky, zachováváme si stále smysl pro humor a pozitivní mysl a zejména – jsme mnozí naladěni na stejnou vlnu.

V osudný den jsme do školy vyrazili v pruhovaném tričku. Sešlo se nás opravdu hodně.

Potěšující je, že úsměvy na tváři nechyběly ani dospělákům.

pruhy_ucitele

Noc s Andersenem

Poslední březnovou noc jsme si připomněli slavného pana Andersena. Již tradiční nocování proběhlo tentokráte v duchu komiksových hrdinů slavného Čtyřlístku. Známí hrdinové se stali patrony soutěžních disciplín, ve kterých zápolila družstva žáků ze třetích a čtvrtých tříd. Disciplíny prověřily nejen fyzické schopnosti dětí, ale také jejich schopnost spolupracovat.

I když se dospělý dozor domníval, že po náročném zápolení upadnou děti do hlubokého spánku, ukázalo se, že děti mají dostatek sil nejen na pozdně noční čtení, ale zejména na štěbetání až do ranního kuropění. Naštěstí byl před námi víkend, který umožnil všem obnovit síly do dalšího pracovního týdne.

noc_s

Velikonoce

Stejně jako vloni i letos k nám před Velikonocemi zavítala slepičí dvojice – Hadrián s Matyldou, aby nám připomněla tradice spojené právě se svátky jara. Návštěva těchto papírových slepic znamená, že přicházejí nejen Velikonoce, ale také doba zábavných úkolů. Nejúspěšnější letošní aktivitou bylo společné vybarvování obřích velikonočních kraslic přímo na chodbách školy. Velké množství dětí se zapojilo do odhadování počtu „kuřat“ ve skleněném válci.

Příjemným zpestřením byla také četba Jirousovy Velikonoční pohádky.

Opět se ukázalo, že bavit se chceme všichni – a nezáleží na tom, kolik nám je.

velikonoce

učitelé ZŠ Ratibořická

Prev Projekt TEPS Erasmus+
Next Spolupráce na projektu Anthropoid

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment