Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi

Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi

Celodenní Svatoludmilská pouť přinese bohaté pouťové trhy s nabídkou řemeslných výrobků, domácích produktů i občerstvení. Nebudou chybět ani trhovci známí z pražské náplavky. Děti se mohou těšit na tradiční pouťové atrakce, ale také na středověké hrátky všeho druhu, vystoupení oblíbeného kejklíře Vojty Vrtka či melodie pohádkového flašinetáře. Všechny ty hrátky a kejkle budou zdarma a zdarma bude i vstup na zámecké nádvoří, kde jarmareční pohádku pro malé i velké chystá TEÁTR Pavla Šmída. Další pestrý program pro celou rodinu v duchu sousedského setkání čeká také na farní zahradě.

Výstavní prostory Chvalského zámku budou otevřeny od 9.00 do 18.00 hodin. Prohlédnout si můžete poklady starověkého Egypta, s dětmi se vypravit za pokladem ztraceného města, který čeká ve sklepní herně a v prodejní galerii lze nejen obdivovat ale i si zakoupit obrazy malířky Aleny Schulz. Večer pak nádvoří rozezní tradiční koncert, tentokrát v režii osobité kapely ZRNÍ.

Svatoludmilskou pouť pro vás připravujeme společně s Městskou částí Praha 20, farností sv. Ludmily, SHM Klubem Praha – Počernice a spolkem Molechet.

 

PROGRAM DNE 18. 9. :

8.30 hod. poutní bohoslužba v kostele sv. Ludmily

9.00 – 18.00 hod. výstavy na Chvalském zámku: EGYPT – dar Nilu; prodejní výstava obrazů Aleny Schulz s názvem Šité obrazy; interaktivní herna Za pokladem ztraceného města

10.00 – 18.00 hod. stánky s občerstvením všeho druhu: sladké i slané domácí dobroty, klobásy, pouťové koláčky, pivo, víno i burčák, řemeslné stánky, pouťové atrakce a kolotoče (kolotoče jsou v provozu již od středy 14. 9.).

12.00 – 17.00 hod. středověké hrátky pro děti: střelnice, kolotoč na ruční pohon, kejklířské představení Vojty Vrtka i pohádkový flašinetář – zdarma

13.00 hod. pouťová pohádka na zámeckém nádvoří: Větrná pohádka v podání Teátru Pavla Šmída, vstup zdarma

14.00 – 17.00 hod. program pro děti a rodiče na farní zahradě + obří nafukovadla, vstup zdarma

19.00 hod. koncert na zámeckém nádvoří: kapela ZRNÍ, vstupné v předprodeji 350 Kč, v den koncertu 400 Kč (18. 9.)

Jak se nám plní program a které stánky na pouti potkáte, můžete sledovat na FB stránce Svatoludmilská pouť na Chvalské tvrzi.

 

neděle 18. 9. od 19.00 hod.

ZRNÍ – koncert na zámeckém nádvoří

Česká kapela Zrní vydala loni své šesté album s názvem Nebeský klid. S klidem má ale společný pouze název. Jejich hudba se vyznačuje směsicí rocku, folku i elektronické hudby. Jejich texty se nevyhýbají ani celospolečenským tématům či politice. Inspirují se přírodou a jejími principy, krajinou, lidovou hudbou i elektronickou dobou. Jsou alternativní a originální špičkou na české scéně.
Na nádvoří Chvalského zámku vystoupí v neděli 18. září od 19.00 hodin v rámci večerního programu tradiční Svatoludmilské pouti. Předprodej vstupenek na recepci zámku nebo prostřednictvím sítě GoOut. Cena v předprodeji 350 Kč, v den koncertu 400 Kč.

 

Prev Starší žáci uspěli na turnaji v Rakousku
Next TROJBOJ V POČERNICKÝCH ŠKOLKÁCH