SVOJSÍKŮV ZÁVOD

SVOJSÍKŮV ZÁVOD

V uplynulém měsíci se naše skautské středisko opět podílelo na několika akcích, z nichž nejvýznamnější byl nepochybně Svojsíkův závod, v sobotu 13. 5. Svojsíkův závod je soutěž skautských družin, rozdělená na dívčí a chlapeckou kategorii.

neziskovky_svojsikuv2

Jednotlivé družiny o čtyřech až osmi členech plní v rámci závodu různá stanoviště. Některá jsou zaměřená na spolupráci v týmu, jiná vyžadují individuální znalosti přírody nebo historie. Závodníky čeká stavba nouzového přístřešku, simulace autonehody, ale i efektivní vyhledávání informací pomocí internetu. Body bylo rovněž možno získat za správnou přípravu na závod, jejíž součástí bylo vyrobit plakát a vlajku, reprezentující družinu. Okresní kolo pro Prahu 9 probíhalo v Klánovickém lese, zázemí výborně připravilo pořádající středisko z Újezda nad Lesy.

neziskovky_svojsikuv1

Horní Počernice reprezentovalo pět družin v dívčí kategorii a čtyři družiny v chlapecké. V nabité konkurenci se klukům Bizonům podařilo postoupit do celopražského kola. Většinu dne bylo pěkně, až na úplný závěr zápolení se přehnala poměrně intenzivní přeháňka. To už se ale mohli všichni schovat pod střechu a vychutnat si opečený buřt za odměnu. Další ročník nás čeká opět za dva roky, příští rok budou soutěžit mladší holky a kluci v Závodě vlčat a světlušek.

neziskovky_svojsikuv3

Vojta Juran, oddíl skautů

Foto: Anežka Havránková

Prev Africký mor prasat
Next Den dětí