Tři medaile pro Pepu Ptáčka

Tři medaile pro Pepu Ptáčka

Konec měsíce října byl zasvěcen MS v bojovém umění a bojových sportech. To bylo na programu v italském městě Carrara. Hlavním organizátorem byla asociace WKA, WCSA a WTKA. Do italské Carrary se vydal i počernický bojovník Josef Ptáček.

sport_trimedaile
Na turnaji bojovali bojovníci nejrůznějších stylů. K vidění byli šampióni v takewondu, kickboxu, karete, kung-fu atd. Pepa byl jediným členem výpravy, který reprezentoval ČR v disciplíně submission wrestling, což je obdoba grapplingu, a tak jako vždy opět podal výborný výkon a navázal na minulé úspěchy.
Mistrovství se zúčastnilo více jak šedesát států ze všech různých koutů a kontinentů. Na MS dorazili například bojovníci z Iráku, Indie či Izraele, které moc na turnajích nevídáme, ale samozřejmě nechyběla světová špička z Anglie, Číny nebo třeba z Ruska či Nového Zélandu.
Mistrovství to bylo gigantické. Na programu bylo velké množství závodních kategorií a divácká kulisa byla opravdu fantastická. Ve vedlejších halách probíhal festival asijské kultury a diváci za jednu vstupenku měli možnost navštívit obě akce, a tak se na lístky stály velké fronty. Veškeré dění probíhalo za zvýšených bezpečnostních opatření.

Pepa startoval hned ve třech kategoriích, a to v kategorii:

–    junioři – 60 kg
–    junioři bez rozdílu vah
–    senioři muži – 65 kg

Ve všech kategoriích se probojoval až do závěrečných bojů o medaile. Při své pouti startovním pavoukem narazil například na závodníky z Itálie, Ruska, Anglie, Irska, Dagestánu či Skotska.

Ve své kategorii (dle věku a váhy) obsadil druhé místo a obhájil tedy titul vicemistra světa z minulého roku. Ve finálovém boji podlehl závodníkovi z Dagestánu. Titul byl opravu blízko, Pepa svedl vyrovnanou bitvu a byl na konci tentokrát i lepší, ale nepovedlo se mu zápas ukončit či nabodovat a tak po nerozhodném výsledku rozhodla maličkost. Trestný bod za pasivitu, který dostal Pepa hned na začátku zápasu. Bylo to škoda, Pepa si dával na začátku zápasu velký pozor na soupeře a začal opravdu opatrně. Bohužel se mu to vymstilo a tak podlehl borci z východu.

V druhé juniorské kategorii bez rozdílu vah prohrál Pepa na body v semifinále. Kategorii vyhrál jak jinak, než ruský závodník.

Další bronzovou medaili získal Pepa v seniorské kategorii mužů do 40 let, kde před ním skončil závodník z Itálie a Irska.
Další cenná zkušenost. Škoda jen, že po mnoha zápasech neměl Pepa už sil na ještě lepší umístění.
Tři kategorie byly opravdu moc. Ostatní šli vždy jen jednu, proto se na Pepu dívali jako na exota, ale stálo to za to. Tři medaile je skvělá bilance.

 

Josef Ptáček, trenér

Prev Indická dívka
Next Záložka do knihy spojuje školy