Triatlonistům se letos daří

Triatlonistům se letos daří

V letošní sportovní sezóně zaznamenal triatlonový oddíl TRI SKI Horní Počernice velký zájem dětí a mládeže. Počet našich sportovců a příznivců triatlonu se zvýšil na téměř 40, z nichž 30 sportovců patří k aktivním závodníkům. Na pravidelných a celoročních trénincích plavání, běhu i cyklistiky se vedle sebe připravují děti ve věku od 8 let, mládež do věku 18 let i dospělí, kteří si udržují nebo zlepšují svou kondici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Začátkem triatlonové sezóny, kdy počasí ještě nedovoluje plavání na otevřené vodě, jsou pořádány aquatlonové závody, skládající se pouze z plavecké a běžecké části, cyklistická je vynechána. Tyto závody jsou pro většinu triatlonistů příležitostí setkat se po zimě před nastávající hlavní sezónou a porovnat svou výkonnost. Na různých tratích podle kategorií pak zde mohou soutěžit děti z triatlonových, plaveckých i atletických oddílů. V tom je tento druh závodu zajímavý protože, je vidět porovnání „specialistů“ v jednotlivých fázích závodu. Plavci mají navrch, pokud jsou v bazénu, atleti pak získávají v běžecké části. Triatlonisté zpravidla drží krok v obou disciplínách, aby nakonec byli přece jenom v celkovém součtu časů o něco lepší.

Naši triatlonisté se zúčastnili několika závodů a ze všech přivezli medaile. Úspěšně reprezentovali TRI SKI Horní Počernice na mistrovství České republiky v aquatlonu zde v Praze, kde obsadili v soutěži oddílů z celé republiky 3. místo. Je to nesporný úspěch vezmeme-li v úvahu, že TRI SKI se může rovnat s oddíly, které mají vytvořeny optimální podmínky ve svých mateřských multisportovních organizacích s vlastními bazény a stadiony. Hlavní podíl na tom mají Erik Rozsíval, Lucas Duba a Ondra a Lukáš Plicovi, kteří obsadili medailová místa ve svých kategoriích. Celkově ve čtyřech celorepublikových soutěžích v aquatlonu naši závodníci získali ve svých kategoriích.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nyní již ale žijeme triatlonem. Hned na jednom z prvních závodů 28. 5. 2017, tradičním triatlonu v Poděbradech se oddíl TRI SKI ukázal v dobrém světle a to i nejenom díky novým klubovým trikům se znaky sponzorů. Celkem se závodu zúčastnilo 10 závodníků ve věku do 15 let a 9 ve stáří od 16 do 50 let. Ve svých kategoriích získal Lukas Duba a Erik Rozsíval první místo, Kristýna Dvořáková a Julie Balcarová obsadily třetí místo, ve starších kategoriích jsme obsadili jedno 2. a jedno 3. místo. Pro malé závodníky byl možná inspirací výkon našeho dospělého závodníka Martina Andrše, který během svého pobytu v Madridu absolvoval úspěšně místní olympijský triatlon, konaný den před hlavním závodem světového poháru ITU v triatlonu. V mezinárodní konkurenci téměř 180 závodníků získal po absolvování trati 1,5 km plavání, 38 km na kole a 10 km běhu, časem 2 hodiny a 9 minut, celkově druhé místo.

triatlonistum-se-letos-dari-_martin-andrs-na-druhem-miste-v-madridu

Hned o následujícím víkendu se uskutečnil svátek českých triatlonistů Czechman, ve kterém musí závodníci na poloviční trati Ironman zdolat 1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu. I zde jsme měli mezi téměř 700 závodníky své zástupce. Jan Walter obsadil časem 4 hodiny a 41 minut 9. místo v kategorii do 29 let a celkově pěkné 57. místo. Další dva naši závodníci se umístili v první polovině celkového pořadí. V žákovských kategoriích startovalo dalších 8 závodníků z Počernic. Lucas Duba získal 1. místo, Julie Balcarová třetí místo a Šimon Heth s Erikem Rozsívalem skončili ve svých kategoriích těsně pod stupni vítězů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozmanitost triatlonu umožnila dalšímu členu našeho oddílu si na tento víkend zvolit jiný druh závodu. Vybral si účast na terénním triatlonu v Plzni, který se liší od běžného triatlonu cyklistickou částí, která se jede v terénu na horských kolech. Ani jemu se nevedlo špatně. Ve své juniorské kategorii skončil na 2. místě a celkově mezi dospělými na velice pěkném 14. místě.

Začátek sezóny se nám vydařil. Nyní je před námi řada závodů triatlonové sezóny, na kterých bude určitě často slyšet a budou vidět triatlonisté TRI SKI Horní Počernice. Je to i díky našim hlavním sponzorům PPL a OAKS, Tělovýchovné jednoty Sokol, Městského úřadu Horní Počernice a hl. m. Praha, kterým patří poděkování za podporu.

Vladimír Andrš, trenér

Prev Dětské rybářské závody
Next Minulost, přítomnost a budoucnost Xaverovského fotbalu