Trvalé změny autobusových linek 221 a 353

Trvalé změny autobusových linek 221 a 353

K 28. 1. 2017 (sobota) dochází k trvalým změnám na autobusových linkách PID 221 a 353. Obě linky budou k tomuto termínu sloučeny do jedné autobusové linky pod jedním číselným označením 353. Začleněním spojů linky 221 do linky 353 dojde ke zjednodušení linkového vedení na území Horních Počernic, neboť obě linky mají v současné době v Horních Počernicích totožnou trasu.

slide4-860x376

Linka 221 je nyní provozována v řádu několika spojů denně a již dnes slouží pouze jako doplněk do pravidelného intervalu souběžné linky 353 v úseku Černý Most – Čertousy. Sloučení těchto spojů do jednoho jízdního řádu tak dojde ke zjednodušení cestování především ve směru na Černý Most, kdy budou všechny spoje nyní uvedeny na zastávkách pouze v jednom jízdním řádu namísto dosavadních dvou. V tomto ohledu se rovněž nemění způsob cestování ve směru na Černý Most, neboť do příměstských linek je ve směru do centra umožněn nástup do vozidla všemi dveřmi, tak jako u klasických městských linek.

Počet spojů mezi zastávkami Černý Most a Čertousy se nemění, zůstávají zachovány i současné časové polohy odjezdů ze zastávek. Rovněž se nemění počet spojů, který je zajišťován nízkopodlažními autobusy. Jejich počet se bude naopak postupně zvyšovat v souvislosti s obnovou vozového parku dopravce Arriva Praha s.r.o., který provozuje linku 353.

Jedním z hlavních důvodů této změny je postupný rozvoj a rozšiřování systému Pražské integrované dopravy, do kterého se zapojují postupně další města a obce Středočeského kraje a v roce 2017 budou integrovány další oblasti. V rámci tohoto procesu bude nutné v dohledné době využít pro označení příměstských i regionálních linek další číselné řady. V této souvislosti bude nutné přistoupit k úpravě koncepce číslování určitých typů linek v rámci celého systému, která se dotkne například školních linek v systému PID. Tyto změny lze očekávat v průběhu roku 2017.

O připravovaných změnách Vás budeme samozřejmě včas informovat.

 

Prev CO ATLETY ČEKÁ V ROCE 2017
Next Přistavení velkoobjemových kontejnerů a kontejnerů na bioodpad v 1. pol. 2017

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment