Trvalé změny PID od 5. 3. 2017

Trvalé změny PID od 5. 3. 2017

K celostátnímu termínu změn jízdních řádů v neděli 5. března 2017 dochází k následujícím trvalým změnám v provozu autobusových linek Pražské integrované dopravy. Zavádí se nová linka 386 mezi Zličínem a Hostivicí přes místní komerční zónu. Změna tras čeká místní linky v oblasti Líbeznice a Hovorčovic, posíleny budou linky 161 a 312 do Nebušic a Tuchoměřic.

Nejvýznamnější změny na jednotlivých linkách:

161 Posílení provozu v odpolední špičce pracovních dnů.

312 Posílení provozu v ranní i odpolední špičce pracovních dnů.

386 nová linka v trase Zličín – Hostivice, K Dálnici – Hostivice, Ve Vilkách (v provozu vybrané spoje ve špičkách pracovních dnů).

416 Linka je nově vedena polookružně v trase Hovorčovice, U Kostela – Líbeznice II – Měšice – Zlonín – Hovorčovice, U Kostela (náhrada za změněnou linku 417); přejmenování zastávky Bořanovice na Bořanovice, Náves.

417 Linka již neobsluhuje Hovorčovice (nahrazena linkou 416), posílení provozu v pracovní dny v úseku Líbeznice II – Bašť, Baštěk.

470 Vybrané spoje o víkendu nově neobsluhují Zálezlice a Kozárovice.

490 Prodloužení 1 ranního spoje v pracovní dny do Strančic o úsek Stříbrná Skalice – Ondřejov.

494 Nový večerní spoj v sobotu z Říčan do Všestar.

Rozšíření integrace na železnici v březnu a dubnu 2017

V souvislosti s rozšiřováním integrace dopravy ve Středočeském kraji a také v návaznosti na dokončení instalace označovačů jízdenek PID ve vybraných železničních stanicích Českých drah dochází v průběhu března a dubna 2017 k výraznému rozšíření možnosti použití jízdenek Pražské integrované dopravy v Posázaví, na Berounsku, na Nymbursku a Benešovsku.

  1. Posázavský pacifik od 15. 3. 2017

Díky instalaci označovačů papírových jízdenek PID ve stanicích Petrov u Prahy, Luka pod Medníkem, Jílové u Prahy, Kamenný Přívoz, Týnec nad Sázavou a Poříčí nad Sázavou bude nově možné využívat papírové jízdenky PID pro jednotlivou jízdu, aniž by bylo nutné je mít předem označeny jinde, na vlakové lince S8 i v úseku Davle – Čerčany. Ve zbylých zastávkách bude prováděno náhradní označení jízdenek průvodčím ve vlaku. Nově tedy bude možné cestovat bez obav s papírovými jízdenkami PID na celé lince S8 mezi Prahou a Čerčany. Od 1. 4. 2017 bude navíc rozšířena Pražská integrovaná doprava i na okolní autobusové linky mezi Benešovem, Týncem nad Sázavou a Jílovým u Prahy. Bude tedy možné na jeden jízdní doklad kombinovat nabídku vlaků i autobusů.

  1. Berounsko od 25. 3. 2017

V souvislosti se zahájením turistické sezony a za účelem rozšíření možností využití integrovaných jízdenek bude nově možné využívat papírové jízdenky PID pro jednotlivou jízdu, aniž by bylo nutné je mít předem označeny jinde, na vlakových linkách S6 v úseku Nučice zastávka – Beroun, S75 v úseku Beroun – Beroun-Závodí a S76 v úseku Zadní Třebaň – Všeradice. V nově zapojených stanicích a zastávkách (Beroun-Závodí, Běleč, Liteň, Loděnice, Nesvačily, Skuhrov u Berouna, Vráž u Berouna a Všeradice) nebudou instalovány označovače jízdenek, ale bude zde prováděno náhradní označení jízdenek průvodčím ve vlaku. Nově tedy bude možné cestovat bez obav s papírovými jízdenkami PID na celé lince S6 mezi Prahou a Berounem a také na části linky S76 do Všeradic. Zejména ve Vráži u Berouna a Loděnici bude možné na jeden jízdní doklad lépe kombinovat nabídku vlaků i autobusů PID jedoucích do Prahy.

  1. Nymbursko od 26. 3. 2017

V souvislosti s další etapou integrace dopravy v oblasti Nymburska bude rozšířena možnost použití jízdních dokladů Pražské integrované dopravy na následujících linkách a úsecích:

R10 (rychlíky) Praha hl. n. – Praha-Vysočany – Lysá nad Labem – Nymburk hl. n. – Poděbrady.

R22 (rychlíky) Nymburk hl. n. – Poděbrady.

R23 (rychlíky) nově také v úseku Lysá nad Labem – Nymburk hl. n. – Poděbrady.

S2 nově také v úseku Stratov – Nymburk hl. n. – Poděbrady.

S12 nově také v úseku Sadská – Nymburk hl. n.

S21 Nymburk hl. n. – Veleliby.

S25 Nymburk hl. n. – Veleliby.

S31 Nymburk hl. n. – Veleliby – Čachovice.

V nově integrovaných vlacích bude možné použít jednotlivé i předplatní jízdenky PID, avšak papírové jízdenky pro jednotlivou jízdu zatím bez možnosti označení v nově integrovaných stanicích a zastávkách (Čachovice, Hořátev, Kamenné Zboží, Kostomlaty nad Labem, Nymburk hl. n., Nymburk město, Poděbrady, Veleliby, Velké Zboží, Všejany). V současné době se dojednává možnost nákupu i označení těchto jízdenek alespoň ve stanicích Nymburk hl. n. a Poděbrady.

Ve zcela nově integrovaných rychlících R10 mezi Prahou a Poděbrady budou platit také jízdní doklady PID, při kombinaci jízdenek Českých drah s předplatními kupony pro Prahu je nutné si jízdenku ČD zakoupit až do první stanice na území Prahy, tedy do Prahy-Vysočan.

  1. Benešovsko od 1. 4. 2017

V souvislosti s další etapou integrace dopravy v oblasti Benešovska bude rozšířena možnost použití jízdních dokladů Pražské integrované dopravy na následujících linkách a úsecích:

R17 (rychlíky) Praha-Holešovice – Praha hl. n. – Praha-Vršovice – Benešov u Prahy.

S9 nově také v úseku Čerčany – Benešov u Prahy.

V nově integrovaných vlacích bude možné použít jednotlivé i předplatní jízdenky PID, avšak papírové jízdenky pro jednotlivou jízdu zatím bez možnosti označení v nově integrovaných stanicích a zastávkách (Benešov u Prahy, Mrač). V současné době se dojednává možnost nákupu i označení těchto jízdenek alespoň ve stanici Benešov u Prahy.

Ve zcela nově integrovaných rychlících R17 mezi Prahou a Benešovem budou platit také jízdní doklady PID, při kombinaci jízdenek Českých drah s předplatními kupony pro Prahu je nutné si jízdenku ČD zakoupit až do první stanice na území Prahy, tedy do Prahy-Vršovic.

Vlaků dopravce ARRIVA vlaky s. r. o. se integrace na této trati netýká a nepůjde v nich použít žádné jízdní doklady PID.

Nová nostalgická linka 23 a další změny tramvají od 25. 3. 2017

Od soboty 25. března 2017 vyjede do pražských ulic nová pravidelná tramvajová linka s číslem 23. Na nostalgickou linku budou vypravovány pouze nejstarší typy tramvají T3, které by zároveň měly nadobro opustit všechny ostatní tramvajové linky. Celoroční provoz této linky, posílený v letních měsících, by měl nejen uspokojit požadavky po cestování tímto legendárním typem tramvaje, ale také odlehčit turisticky nejvytíženější pražské tramvaji č. 22 zejména v okolí Pražského hradu.

Nová linka 23 vyjede v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Národní třída – Národní divadlo – Staroměstská – Pražský hrad – Pohořelec – Malovanka – Královka.

Rozsah provozu je plánován na cca 8:00 až 19:00 v intervalu 30 minut, během hlavní turistické sezony o víkendech v intervalu 15 minut.

Další trvalé změny tramvají

13 Linka bude ve směru od Černokostelecké a I. P. Pavlova odkloněna přes Náměstí Míru na Čechovo náměstí. Důvodem změny je posila centrální části Vršovic, které jsou dlouhodobě odkázány v mimošpičkových obdobích pouze na linku 22.

15 Od vzniku této linky v srpnu 2016 zaznamenáváme trvale rostoucí počet cestujících. Podněty na nedostatečnou kapacitu jsou těmi vůbec nejčastějšími, a proto budou trvale nasazeny v pracovních dnech na linku soupravy nebo článkové tramvaje.

21 Vzhledem k posílení linky 15 a tedy i úseku Anděl – Kotlářka bude linka 21 přesměrována na vhodnější trasu přes terminál Na Knížecí až na Radlickou, čímž posílí stávající linku 7.

Autobusový den PID v Letňanech 8. 4. 2017

sobotu 8. dubna 2017 se bude v autobusovém terminálu na konečné stanici metra Letňany konat Autobusových den PID u příležitosti oslav 25. výročí příměstských autobusových linek Pražské integrované dopravy. Návštěvníci si budou moci prohlédnout přehlídku současných typů autobusů Pražské integrované dopravy jednotlivých dopravců, svézt se historickým autobusem na zvláštních linkách, prohlédnout si Koordinační dispečink PID nebo si s námi zasoutěžit o zajímavé ceny. Akce se bude konat cca od 10:00 do 17:00.

Historické autobusy nejrůznějších typů budou vyjíždět z terminálu Letňany po trasách speciálních linek do Čakovic, Kbel, Letňan, na Prosek i do Bohnic. Historický autobus Dopravního podniku bude také jezdit po původní trase první příměstské linky PID č. 351 do Hovorčovic.

Na ploše autobusového terminálu, kde bude vystaveno cca 30 současných autobusů všech dopravců, bude také doprovodný program pro celou rodinu včetně občerstvení a možnosti získání zajímavých cen po splnění zadaných úkolů. Návštěvníci obdrží také čerstvě vydanou brožuru o autobusových dopravcích PID.

Prev Ekoprogram v ZŠ Spojenců
Next Lyžařský výcvik

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment