Turnaj starých gard na Xaverově

Turnaj starých gard na Xaverově

Jen se šesti účastníky pokračuje po Novém roce turnaj starých gard na Xaverově: dalším celkem, který rezignoval na svoji účast, je Střížkov. Tabulku vede nadále Bobr team, který porazil Buldoky 6:2.

turnajstarychgard2

Stěhování dějiště turnaje z vršovického Edenu nejprve znamenalo stažení účasti ze strany Slavie a ani její náhradník – tým, který měl reprezentovat Květinářství Marcel – soutěž ani nerozehrál. Totéž ale platí také o Střížkovu, předloňském vítězi turnaje. Ten si nejprve odložil všechna tři prosincová utkání a po Novém roce svoji starou gardu definitivně odhlásil.

Opticky jasně nejlépe je na tom zatím domácí Bobr team s deseti body – domácí proto, že jej tvoří hlavně bývalí hráči Xaverova Horní Počernice. Buldoky snadno přehrál 6:2, a to hlavně díky čtyřem trefám Marka Horela. Ten se tak s celkově osmi góly vyhoupl do čela pořadí kanonýrů. Už předtím v prosinci dal jednu branku Bohemians a tři Jelínkovi.

Bez bodové ztráty je zatím pouze Kozlovna, ale jen ze dvou zápasů, takže je se 6 body druhá za Bobrem. Tým Ladislava Vízka, který na prahu svých 61. narozenin zaujal pozici levého beka, porazil 5:4 Bohemians. Obhájce loňského prvenství přitom vedl už 5:1, klokani ale mocně dotahovali a nakonec byli blízko i vyrovnání.

Poprvé za Kozlovnu i v tomto turnaji nastoupil exsparťan Jiří Jarošík, který ještě loni hrál druhou španělskou ligu za Deportivo Alavés – a blýskl se hattrickem! S takovou posilou může Kozlovna směle pomýšlet na celkově osmý triumf na tomto turnaji.

Konečná tabulka turnaje

1.         Kozlovna                   

2.         U Buldoka                 

3.         Bohemians     

4.         Jelínek            

5.         D. Počernice  

6.         Odolena Voda

turnajstarychgard1

Závěrečné vyhlášení v restauraci U Bobra přímo na stadionu SC Xaverov bylo opět společenskou událostí. Slavnostního předávání cen se ujali ředitel turnaje Tomáš Wágner, majitel restaurace Karel Křítek a starostka Horních Počernic Hana Moravcová.

Denis Postler, fotbalpraha.cz

Prev Gymnastická dvojčata
Next Kácení břehových porostů na Svépravickém potoce

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment