Tým pro mládež

Tým pro mládež

Na městském obvodu Prahy 9 zahájí v letošním roce svoji činnost Tým pro mládež. Skupina odborníků z oblasti kriminality dětí a mladistvých se poprvé setká 13. ledna. Prahu 20 v Týmu bude zastupovat vedoucí odboru sociálních věcí a školství Monika Brzkovská.

Teenagers Using Mobile Phones

Teenagers Using Mobile Phones

Vznik Týmu pro mládež v lokalitě Prahy iniciuje Probační a mediační služba. Jedná se o druhý běh projektu, který se v jiných lokalitách ČR ukázal jako úspěšný, přibližuje manažer projektu Milan Hel. Každá další spolupráce napříč organizacemi je přínosná, protože umožňuje rychlejší řešení problémů a komplexní pohled na věc, dodává. V Týmu se tak budou setkávat policisté, státní zástupce a soudce, zástupci příslušných městských částí a magistrátu, pedagogicko-psychologické poradny a zástupce Výchovného ústavu a Střediska výchovné péče Klíčov. Členem Týmu bude i specialista na mládež z Probační a mediační služby.

tympromladez_teens_with_booze

Dialog mezi odborníky není jediným cílem projektu, je však prostředkem k realizaci opatření, která mohou v lokalitě problémy řešit nebo předcházet jejich vzniku. Spousta věcí se dá vyřešit od stolu. Pokud ale potřebujeme něco řešit dlouhodobě, je potřeba věc rozpracovat, na jednotlivých krocích se domluvit a výsledky práce pak průběžně vyhodnocovat, dodává koordinátorka Týmu Zuzana Orságová.

Témata k činnosti bude Tým pro mládež teprve plánovat, ale z předběžného mapování lokality již určité směry vyplynuly. Kriminalita mládeže sice ve statistikách stabilně klesá, na druhou stranu je však třeba reagovat na některé relativně nové fenomény související s rozšířením chytrých telefonů a s prakticky neomezeným přístupem dětí do kyberprostoru. Konkrétně se jedná o různé formy kyberšikany, sextingu ap. Problematické je také užívání alkoholu a jiných návykových látek mezi mladými. Podle Evropské školní studie o alkoholu a jiných drogách z roku 2015 patří šestnáctiletým Čechům smutné prvenství v konzumaci konopných drog, v konzumaci alkoholu jsou pak druzí.

Více informací získáte na webu pmscr.cz/na-spravnou-cestu-ii/.

tympromladez_esf_logo

Zuzana Orságová, koordinátorka týmu pro mládež Praha 9

Prev Mikulášská nadílka z gymnázia
Next Plavecké závody

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment