U NÁS SMŮLA POMÁHÁ!

U NÁS SMŮLA POMÁHÁ!

Nově vzniklým oddílem střediska Oheň je uskupení „Smůla”, které již přes rok funguje a má na starosti organizaci střediskových akcí, a to jak pro veřejnost, tak i pro vedoucí ve středisku, aby se mohli odreagovat, odpočinout si a nebo se dovzdělávat a rozvíjet.

neziskovky_skauti1

Stará se o zázemí každoroční podzimní výjezdové rady, či jarního víkendu pro vedoucí a Vaškiády (prodloužený víkend na horách). Má pod palcem benefiční akce na podporu stavby klubovny, jako bylo například divadelní představení v listopadu, loňská aukce na Chvalském zámku, nebo koncert v kostele sv. Ludmily. Loni na jaře jsme společně s dětmi a jejich rodiči vysbírali 1,5 tuny odpadu z Xaverovského háje a letos se chystáme sázet stromy. S dalšími organizacemi v Počernicích spolu vytváří akce jako je Světýlko nebo Počernické kuře.

neziskovky_skauti2

Jelikož toho mají naši vedoucí přes rok opravdu hodně a do toho musí stíhat své školní či pracovní povinnosti, stal se již tradicí každoroční zimní ples/teambulding střediska pořádaný v Domečku. V tematických kostýmech se setkávají jak aktivní vedoucí, tak i ti bývalí, aby spolu prostě prožili fajn večer a všechny starosti hodili na chvíli za hlavu. Například „Balkánský venkov” a „Irská 20. léta” byla témata předchozích ročníků. Letos jsme se sešli jako postavy z filmů Quentina Tarantina. Hrála nám kapela složená z vedoucích a kamarádů, kteří nazkoušeli právě hudbu z Tarantinovek. Vydělané peníze ze vstupu a baru posíláme na klubovnu.

 

Za oddíl Smůla: Tereza Havránková

 

Prev Krásná odpoledne v zahradě MŠ Chodovická
Next Alianční modlitební týden