Ultimate frisbee konečně i v Počernicích

Ultimate frisbee konečně i v Počernicích

Rádi bychom vás informovali o pravidelných trénincích sportu Ultimate frisbee, které již druhou sezonu probíhají na hřišti u Základní školy Chodovická. Frisbee tréninky pořádá pár lidí z klubu pro mladé z Církve bratrské v Horních Počernicích.

1nnn

Nejprve o co se vlastně jedná. Ultimate frisbee je kolektivní týmový sport, který se hraje v počtu sedm na sedm hráčů a připomíná bezkontaktní americký fotbal nebo ragby. Obsahuje některé prvky z basketbalu či házené. Hraje se s létajícím diskem na hrací ploše o rozměrech 100 x 37 metrů (délka x polovina šířky fotbalového hřiště). Na obou kratších stranách se nacházejí koncové (skórovací) zóny. Cílem hry je chytit disk v koncové zóně protivníka a na konci utkání mít tak více bodů. S diskem se nesmí chodit a smí se přihrát kamkoli. Jednoduše se pomocí přihrávek snaží hráč dostat s diskem do soupeřovy koncové zóny. Jakmile disk spadne na zem, do autu, nebo jej chytí či srazí soupeř, role týmů se obrací a bránící tým útočí. Zvláštností hry je, že je bez rozhodčích, plně založená na fair play. Hráči si soudcují sami a rozhodující je, jak se hráči domluví mezi sebou. Na hráče tedy nikdo nekřičí, a tak se zápasy Ultimate frisbee často vyznačují celkově pohodovou atmosférou.

Tréninky probíhají pouze jednou za 14 dní (většinou ve čtvrtek) na zmíněném fotbalovém hřišti mezi školami Chodovická a Ratibořická. Pokud je vám mezi 15 a 25 roky, máte kladný vztah ke sportu a rádi byste zkusili něco nového, neváhejte a přijďte se podívat na náš trénink. S sebou sportovní oblečení, ručník a láhev s vodou.

Musíme se též trochu pochlubit, protože jako tým jsme začali trénovat sice teprve před rokem na jaře, avšak od té doby jsme byli na dvou amatérských turnajích v pražských Dejvicích, kde jsme získali krásné 2. a 3. místo. Nejsme ale rozhodně tým profesionálů, jsme spíše skupina nadšenců do tohoto sportu. Naše tréninky jsou tak stále určeny začátečníkům a tréninky se stále snažíme udržovat na základní úrovni, aby se mohl zapojit i ten, kdo třeba disk ještě ani nedržel v ruce. Určitě tedy může přijít každý, kdo má zájem trénovat.

Jako počernický tým úzce spolupracujeme s profesionálním frisbee týmem FUJ (Flying Ultimate Junta), kam odkazujeme ambiciózní jedince. Naším cílem je šířit osvětu o tomto poměrně novém sportu, trochu potrénovat a dobře si zahrát. Rádi vás uvidíme.

Více informací o trénincích a týmu na našem FB @frisbeeHP

Za organizátory Daniel Pína a Tomáš Toušek

Prev Když se setkává celé sesterstvo
Next Pozvánka na projednávání SOKP stavba 511

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment