Univerzitní Anglie 2017

Univerzitní Anglie 2017

Po dlouhém čekání na zájezd do Velké Británie naše třída, kvinta B, společně s několika dalšími studenty, vyrazila na cestu za univerzitní Anglií. Po více jak 15 hodinách v autobuse jsme konečně dorazili do přístavu Calais ve Francii, trajektem jsme se převezli přes Lamanšský průliv do přístavu Dover, již ve Velké Británii a odtud nás čekaly ještě dvě hodinky do Londýna, konkrétně do Greenwichského parku. Zde nás čekala cesta lodí do centra města ke známému Toweru a ještě známějšímu mostu Tower Bridge. Na druhé straně řeky jsme viděli divadlo Globe a loď Francise Draka. Den jsme zakončili u katedrály svatého Pavla a rozjeli se do hostitelských rodin.

skoly_gymnazium1

Ačkoliv se o Anglii říká, že zde hodně prší, měli jsme na počasí velké štěstí, teploty se pohybovaly přes třicet stupňů. Další den ráno jsme vyrazili do leteckého muzea v Duxfordu, kde jsme si prohlédli nejen velké množství letadel a vojenských vozidel, ale díky interaktivním aktivitám jsme mohli zjistit i jak fungují. Odpoledne jsme zavítali do krásného univerzitního městečka Cambridge.

Čtvrtý den jsme navštívili jedno z míst, které by podle mě měl vidět každý velký fanoušek, ať knižní nebo filmové série o Harrym Potterovi – Warner Bros. Studios. Poté jsme si v Londýně mohli vybrat jedno z muzeí podle zájmů – Science museum, Natural history museum nebo Victoria and Albert museum.

skoly_gymnazium2

Předposlední den ve Velké Británii jsme si prohlédli spoustu impozantních staveb Cambridgského rivala, totiž univerzitního městečka Oxford. Odpoledne jsme se vydali na majestátný Warwick castle. Zajímavá byla střelba z posledního funkčního středověkého obléhacího praku na světě.

Náš zájezd jsme zakončili opět v hlavním městě, tentokrát návštěvou Buckingham Palace, Westminster Abbey a Trafalgar square. S Londýnem jsme se rozloučili v pozdních hodinách z London Eye, z výšky 135 metrů.

David Kalenda, kvinta B

Prev Oznámení o přerušení dodávky elektřiny
Next Týden plný veletrhů