Únor v DDM

Únor v DDM

Letní tábory

Na léto pro vás chystáme tyto pobytové tábory, na které se můžete prostřednictvím našich webových stránek www.ddm-hp.cz hlásit již nyní:

Všeobecný tábor (2. – 9. 7.) – vhodné pro děti od 6 let, ubytování v penzionu Rota Písečné, kde budou mít děti k dispozici hřiště, bazén, brouzdaliště, prolézačky, minigolf, pingpongové stoly a další. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Strava je zajištěna formou plné penze a pitného režimu. Děti se mohou těšit na pobyt s kamarády v přírodě, spoustu her a výlet na hrad a zámek do Jindřichova Hradce.

Zahraniční tábor – Itálie, Caorle (8. – 17. 7.) – vhodné pro děti od 8 let. Doprava autobusem, ubytování v depandanci 4 hvězdičkového hotelu Marina v italském Caorle. Čtyř lůžkové pokoje (2 palandy) se sociálním zařízením, klimatizací a WiFi připojením zdarma. Stravování formou italského stylu all inclusive, samoobslužný nápojový automat. Venkovní bazén s lehátky, dětské hřiště, písečná pláž 20 m od hotelu, v ceně plážový servis (slunečník, křeslo, lehátko/pokoj). Koupání v moři i v bazénu, odpočinek na pláži, ale také spousta her ve vodě i na suchu, prohlídka historického centra Caorle, případně za příplatek výlet do blízkých Benátek (dle domluvy s rodiči), na to vše se děti mohou těšit, pokud se s námi vydají za letním dobrodružstvím do Itálie.

Výtvarný tábor (9. – 24. 7.) – vhodné pro děti od 6 do 15 let.

Tento rok jedeme na tábor na 16 dní. Děti se mohou těšit na malování, šití na stroji, vyrábění a na hry venku. Pokud nám bude přát počasí, budeme se i koupat v bazénu. Čeká nás projížďka obrněným vozem a vaření venku.

Dopolední program je spojen s tvořením a odpoledne hrajeme hry nebo jdeme na výlet po okolí.

Střelecký tábor (24. – 31. 7.) – vhodné pro děti od 9 let. Děti si budou moci, mimo střelby ze vzduchové zbraně, Nerf zbraní a luku, užít i klasické táborové hry nebo koupání v bazénu. Tento rok se bude tábor konat v penzionu Rota v Písečné, který je jak stvořen pro tento typ táborů. Penzion je bývalou rotou pohraniční stráže. Venkovní oplocený areál nabízí fotbalové i volejbalové hřiště, minigolf, bazén či military překážkovou dráhu.

Divadelně-filmový tábor (21. – 27. 8.) – vhodné pro děti od 7 let. Ubytování v penzionu Rota v Písečné. Tábor je určený pro všechny milovníky divadla a filmů. Pokud vás baví hrát, režírovat, nebo se jen dívat, neváhejte a přihlaste se!
Na našem táboře nebudou samozřejmě chybět klasické táborové aktivity jako karneval, výlety do přírody, diskotéky, nebo spoustu sportovních a strategických her.

Taneční tábor (9. – 16.7.) – vhodné pro děti od 8 let. V termínu od 9. do 16. 7. 2022 Vám nově nabízíme taneční tábor, který se bude konat v Jiřetíně pod Jedlovou. Ubytování bude poskytnuto v rekreačním středisku Netopýr. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Strava je zajištěna formou plné penze. Na děti čeká bohatý program plný tanečních lekcí, jednoduché celotáborové hry v rámci odpoledního a večerního programu či trocha vyrábění.

Další tábory naleznete na našich webových stránkách (ddm-hp.cz), kde se můžete rovnou i přihlásit!

 

Nové kroužky!

Komiksová přípravka

Děti seznámíme se specifiky komiksového žánru. Zábavnou formou se naučí, jak vytvořit vlastního hrdinu, kreslit komiksové bubliny i zvuky. Odhalí, jaká má komiks pravidla a jak vytvořit příběh podle vlastního scénáře. Postupnými kroky se dostanou od jednotlivých jednoduchých obrázků přes komiksové stripy až po rozsáhlejší kreslený příběh.

 

Příroda hrou

Chcete si hrát a přitom poznávat? Kroužek je určen všem zvídavým dětem se zájmem o přírodu. S pomocí deskových a mnoha dalších her se naučíme rozeznávat druhy zvířat i rostlin. Dozvíme se zajímavosti o jejich životě, zahrajeme si na stopaře a podíváme se na rostliny pod mikroskopem. Přírodu budeme poznávat i při procházkách a hrách v blízkém okolí.

 

Na co se můžete v únoru těšit?

Únor bude opět plný nejen rukodělných dílen. Pokud vás zajímá Tiffany technika a FIMO hmota, můžete v neděli 13.2. přijít na naši dílnu a pod vedením Hanky Volfové si něco krásného vyrobit. O týden později, tedy v neděli 20.2., u nás proběhne korálková dílna, kde se budou vyrábět ohňovky. Jedná se o obšívané korálky, ze kterých si budete moci vytvořit náušnice nebo přívěšek. Tento měsíc jsme si připravili i dílnu na tvorbu lapačů snů. Jedná se o symbol klidného a dobrého spánku, který je nerušen jakýmikoliv zlými sny. Pokud vás tedy v poslední době trápí špatný spánek, zastavte se 27.2. u nás na dílně!

Na všechny dílny se můžete hlásit přes naše webové stránky: ddm-hp.cz

Těšíme se na Vás!

1.2. začíná nové pololetí a je tedy možné se na některé kroužky, kde to činnost kroužku umožňuje, přihlásit k docházce od druhého pololetí.

 

V únoru nás také čekají naše lyžařské soboty, tak neváhejte a pojďte si s námi zalyžovat! Termíny: 5.2., 12.2., 26.2.

Přihlásit se můžete prostřednictvím našich webových stránek.

 

 

 

Prev VIII. ZUŠkový koktejl
Next Projekt rekonstrukce Chráněného bydlení na Xaverově startuje