Únor v SOŠ

Únor v SOŠ

Návštěva z amerického velvyslanectví

Začátkem února navštívil naši školu momentálně druhý nejvýše postavený představitel Velvyslanectví Spojených států amerických v České republice Ray Castillo. Pan Castillo je radou pro kulturní a tiskové záležitosti a o své práci mluví se studenty velmi rád. To bylo vidět i během jeho návštěvy.

Zvládnul dvě přednášky za sebou a plný konferenční sál ho vždy odměnil zaslouženým potleskem. Studenty oborů provoz diplomatických služeb a právní administrativa seznámil nejen s náplní své práce, ale také s průběhem svého pracovního života. Nebylo mu zatěžko mluvit o rodině a o tom, jak se kočovný život diplomata projevuje na jejím fungování. Když na závěr studentům pustil video, na kterém osazenstvo americké ambasády před Vánoci zpívá česky koledu Půjdem spolu do Betléma, vypadalo to, že jej studenti vůbec „nepropustí“.

sos_ray-castillo

Absolventi se nám stále vracejí

… a my jsme za jejich návraty velmi vděční. Jedním z takových absolventů je i Filip Vilímek, který momentálně studuje na Univerzitě obrany. Pro naše studenty uspořádal v konferenčním sále besedu o svém nynějším působení. Není prvním, kdo se po absolvování studia na SOŠ pro administrativu EU vydal armádní cestou. Je možné, že svou návštěvou inspiroval i někoho dalšího.

sos_filip-vilimek

Do Německa na zkušenou

Beseda se zástupkyní Česko-německého fóra se uskutečnila v polovině února. Byla určena němčinářům ze třetích ročníků oborů provoz diplomatických služeb a právní administrativa. Jak z názvu celého projektu „Do Německa na zkušenou“ vyplývá, šlo zejména o seznámení se studijními a pracovními možnostmi u našeho největšího souseda. Nabídky se ale týkaly i ostatních německy mluvících zemí.

Maškarní ples v domově mládeže

Období maškarních rejů letos poprvé proniklo i do našeho domova mládeže. Nejen obyvatelé a obyvatelky internátu, ale také jejich vychovatelky se převlékly do kostýmů pozemských i nadpozemských bytostí. Na parketu společenské místnosti tak bylo možné spatřit například fotbalistu Matějovského, jak živě rozpráví se spanilou mořskou pannou. Ta se nakonec stala vítězkou karnevalu. Skvěle se ale pobavili všichni zúčastnění.

sos_maskarni-v-dm

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Poděkování našim zákazníkům
Next Z dopisů čtenářů: Čekání na zdůvodnění…….s Godotem???

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment