Únorové zpravodajství z Chodovické

Únorové zpravodajství z Chodovické

I když skončil pololetní klasifikační finiš, život školy se nezpomalil. Proběhla celá řada vzdělávacích, výchovných a sportovních akcí. Žáci prvního i druhého stupně se zapojili do školních a obvodních kol různých vzdělávacích soutěží.

skoly_chodovickapuntikovy_den

Za všechny jmenujme alespoň dějepisnou, zeměpisnou, biologickou a matematickou olympiádu. Vítězové školních kol se prosadili velmi dobře i v obvodních kolech. Páťáci besedovali ve školní knihovně se spisovatelem a scenáristou, autorem komiksů, panem Jiřím Walkerem Procházkou.

Velkým zážitkem byl pro zájemce z řad starších ročníků výchovný koncert The CELLO Boys. Odměnou za úspěšné zvládnutí prvního pololetí se stala pro děti prvního stupně návštěva filmového představení v kině na Černém Mostě.

Třída 6. A prošla velmi příjemným celodenním adaptačním kurzem, jehož program byl zaměřen hlavně na spolupráci a třídní týmovost. Děti se učily, jak spolu správně komunikovat, jak si pomáhat a co dělat, aby se jim lépe dařilo táhnout za jeden provaz.

Přednášku agentury HoPo na téma Autorita absolvovali osmáci. Na chodbách školy se objevily boxy na Onkolízátka na pomoc dětským onkologickým pacientům, které vyvolaly obrovskou vlnu zájmu dětí i dospělých a rychle se plnily sladkostmi.

Školní život zpestřil i Barevný den ve škole, který byl školním parlamentem stanoven na Den svatého Valentýna a proběhl ve znamení puntíků.

Samozřejmě se také sportovalo. Turnaj v basketbale pro starší žáky a žákyně, pololetní školní futsalový turnaj, Dětský fotbalový pohár, Šplhounek roku – závod ve šplhu o tyči, školní florbalový turnaj 4. a 5. tříd, krajské kolo soutěže ve šplhu – to jsou příklady sportovních akcí posledních týdnů. Chcete se dozvědět podrobnosti? Navštivte webové stránky školy.

Učitelé FZŠ Chodovická

Prev TÉMA: HORNOPOČERNICKÝ ZPRAVODAJ
Next PŘEJEME KRÁSNÝ SVÁTEK VŠEM ŽENÁM!