Únorové zpravodajství z FZŠ Chodovická

Únorové zpravodajství z FZŠ Chodovická

Den otevřených dveří

V pondělí 27. února naše škola otevřela své dveře veřejnosti. Návštěvníci si prohlédli prostory školy, viděli při činnostech děti ve školní družině i v klubu, na sportovních hrách i v pracovně výpočetní techniky. Ochutnali výborné pohoštění připravené děvčaty, pod vedením p. učitelky Vosykové. Zájem byl o besedy s rodiči budoucích prvňáků i zájemců o sportovní třídu. Návštěvníci také nakupovali na burze sportovních potřeb.

chodovicka_den_otevrenych_dveri

Život s handicapem

Jak se u nás žije lidem, kteří mají nějaký závažný zdravotní problém, si po pátku 17. 2. mohou lépe představit žáci pátých tříd. Dopoledne proběhl seminář nevidomé lékařky MUDr. R. Komárkové, která školu navštívila i se svou pomocnicí – vodící fenkou. Zajímavé bylo nejen její povídání, ale i množství praktických pomůcek, které nám představila.

chodovicka_zivot_s_hendikepem

Zeměpisná olympiáda

Dne 21. 2. 2017 se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili obvodního kola zeměpisné olympiády. Soutěž měla 3 části – test geografických znalostí, práci s atlasem a praktickou část. Nejúspěšnější byl Tomáš Luhan (6. B), který svým 4. místem porazil 6 z 9 zástupců gymnázií a v rámci základních škol neměl přemožitele! Všem účastníkům patří dík za dobrou reprezentaci školy.

Divadlo Gong

V pondělí 20. února se žáci čtvrtých ročníků vydali za pohádkou. Divadelní představení “Devatero pohádek aneb páté přes deváté“ je seznámilo s listonošem Kolbabou, který při svém detektivním pátrání po adresátovi dopisu bez adresy potkává řadu postav z knížky Devatero pohádek a zažívá četná dobrodružství.

chodovicka_masopust

Masopust ve školní družině

Letos vyšel masopust na konec měsíce února. Pro děti ve školní družině byl nachystaný program s názvem Masopustní týden. Děti se na Tučný čtvrtek oblékly do barev svého oddělení a seznámily s masopustními zvyky. V pátek v rámci karnevalu tančily a soutěžily, např. o nejhezčí masku, o nejšikovnějšího tanečníka s míčky a kužely na hlavě. Proběhlo i finále lednové celodružinové soutěže. Vítěz získal pro své 1. oddělení hlavní cenu – stavebnici Seva. V pondělí si děti vyrobily papírové masky, které v úterý využily v masopustním průvodu. Masopustní týden byl zakončen vědomostní soutěží.

chodovicka_masopust2

Pedagogové FZŠ Chodovická

Prev Hlášení havárií na inženýrských sítích
Next Marek Rauchfuss je členem počernického cyklistického týmu Kellys Bike Ranch

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment