Úprava tras autobusových linek 204 a 224

Úprava tras autobusových linek 204 a 224

V průběhu února dojde ke změně trasy linek 204 a 224. Úprava linkového vedení byla ve spolupráci městské části a organizace ROPID připravována jak na základě podnětů a připomínek cestujících, tak na základě poznatků z provozu.

 

Linka 204 již nepojede k obchodnímu Centru Černý Most, ale bude ukončena v zastávce Nádraží Horní Počernice. Současně dojde k úpravě její trasy mezi zastávkami Ratibořická a Svépravice, kdy nově zastaví ještě v zastávkách Jeřická, Khodlova – resp. Vysokovská a Krahulčí. Hlavním důvodem ukončení linky u nádraží byla především snaha o eliminaci vysokých zpoždění, která spoje nabíraly na Náchodské ulici. Kvůli zpožděním příliš nefungovaly návaznosti na vlaky linek „S“ a současně na linku nebylo spolehnutí v jiných částech trasy, např. v Dolních Počernicích, Štěrboholech nebo Petrovicích. Nová trasa linky 204 přináší hned několik výhod. Kromě zvýšení přesnosti provozu a zlepšení návazností na vlaky linka lépe obslouží centrální část Horních Počernic, čímž nabídne žádané přímé spojení do Dolních Počernic většímu počtu místních. Do budoucna bude také možný případný rozvoj linky směrem od nádraží do hornopočernické průmyslové zóny.

Linka 224 se v úseku mezi zastávkami Libošovická a Ratibořická téměř vrací do své původní trasy přes zastávku Krahulčí. Oproti původnímu trasování se ale již autobusy nebudou otáčet na okružní křižovatce v ulici Na Svěcence, ale z Božanovské zahnou přímo do Domkovské, čímž se cesta na Ratibořickou o několik minut urychlí. Tuto trasu umožňuje zřízení nové zastávky Svépravice pouze pro linku 224. Zlepšení je připraveno i v Komárovské ulici. Namísto stávajících jednosměrných zastávek U Jeslí a Jizbická vznikne u vyústění Pavlíšovské ulice nová obousměrná zastávka.

ROPID

 

Prev Klub seniorů
Next Očkovací průkaz je již online