Ušetřete čas a energii s flexibilními službami České pošty!

Ušetřete čas a energii s flexibilními službami České pošty!

 

Nebaví vás čekat ve frontě? Jste stále ve skluzu a každá minuta pro vás hraje roli? Změnily se okolnosti či místo vašeho pobytu a potřebujete upravit poštovní služby na míru? Není problém. Vyzkoušejte praktické služby České pošty, které vám usnadní život! Objednejte se na pobočku přes internet, změňte doručení zásilky online nebo si nechte ukládat zásilky na výhodnější poště. Přečtěte si více o těchto inovativních službách a jejich výhodách.

Česká pošta nabízí svým zákazníkům vedle tradičních poštovních služeb i celou řadu inovativních řešení, které vám usnadní život a ušetří váš čas. Vyzkoušejte objednání na pobočku přes internet, změnu doručení zásilky online nebo si nechte ukládat zásilky na jiné, pro vás výhodnější poště.

Služba objednání na pobočku je zdarma a umožňuje vám dopředu si online rezervovat termín pro nejčastější služby, jako je Czech POINT, vyzvednutí dopisů, poslání dopisů i balíků, poštovní poukázky, platba SIPO, výplata důchodů nebo specializované bankovní přepážky. Stačí si vybrat pobočku a službu, zvolit termín návštěvy a objednat se. Při příchodu na poštu zadáte rezervační kód do vyvolávacího systému a půjdete hned na řadu. Pro objednání služby můžete použít i naši mobilní aplikaci PoštaOnline. Služba je dostupná na poštách s vyvolávacím systémem. Bližší informace naleznete na našich webových stránkách Objednávka na pobočku – Česká pošta (ceskaposta.cz)

Služba změna doručení online (ZDO) vám umožňuje online měnit parametry doručování balíku nebo dopisu přes internet. Můžete si například prodloužit úložní dobu pro vyzvednutí, nechat zásilku znovu doručit, doručit na jinou adresu, uložit na jinou poštu nebo změnit termín doručení. Většina volitelných dispozic je poskytována zdarma. Informace ke službě a vstup do aplikace najdete také na webových stránkách Změna dispozice – Česká pošta (ceskaposta.cz)

Služba změna ukládací pošty pro všechny došlé zásilky vám umožňuje požádat o ukládání doručovaných zásilek na jiné poště, která je pro vás výhodnější a dostupnější. Například pošta v místě výkonu práce apod. Informace ke službě najdete na webových stránkách Změna ukládací pošty pro všechny došlé zásilky – Česká pošta (ceskaposta.cz)

Kromě výše zmíněných služeb nabízí Česká pošta také různé způsoby výplaty důchodů. Odnosný důchod je ukládán k výplatě na poště a příjemce si ho vyzvedává bez vyzvání ze strany ČP. Doručný důchod je doručován doručovatelem na adresu příjemce, a pokud není zastižen, je uložen na příslušné ukládací poště. Důchod lze také nechat zasílat na osobní účet u ČSOB, který je možno zřídit na kterékoli poště.

Pro změnu způsobu výplaty důchodu stačí podat žádost minimálně 10 pracovních dnů před splatností důchodu na kterékoli poště, vyplnit tiskopis č. 12-236 Důchodová služba – žádost o změnu a předložit svůj osobní doklad a pokud možno i ústřižek výplatního dokladu pro příjemce důchodu.

Využijte těchto moderních služeb České pošty a ušetřete svůj čas a energii! Pro více informací navštivte náš web Důchodová služba – Česká pošta (ceskaposta.cz).

Využijte těchto moderních služeb České pošty a ušetřete svůj čas a energii! Pro více informací navštivte webové stránky České pošty.

 

Prev Změna otevírací doby pošty
Next PŘISVĚTLENÍ PŘECHODU PRO CHODCE NA BOŽANOVSKÁ V BLÍZKOSTI S KŘIŽOVATKAMI ULIC VYSOKOVSKÁ A SLATIŇANSKÁ