…už posedmé aneb Noc s Andersenem

…už posedmé aneb Noc s Andersenem

Už posedmé proběhla z 31. března na 1. dubna na našem gymnáziu Noc s Andersenem. Na detašovaném pracovišti si čtyřicet osm malých nocležníků užilo večer, který byl letos zaměřený na populární komiksový seriál Čtyřlístek.

skoly_gymnazium2

Program byl opravdu pestrý. Večer byl zahájen básní jedné z bývalých účastnic, následovalo hudební vystoupení primánek, které zahrály na flétnu ukázku z hudby k filmu Harry Potter. Poté nás vybraní čtenáři z primy B seznámili se životem lichožroutů. Všichni jsme se také mohli zúčastnit různých soutěží o ceny, v nichž jsme využili naše znalosti o Čtyřlístku.

skoly_gymnazium1

Najednou se setmělo, rozsvítily se svíčky a do knihovny vešel H. Ch. Andersen. Začal vyprávět o svém životě a o svém vztahu ke knížkám. Po jeho odchodu následovala beseda s PhDr. Danou Kalinovou, dlouholetou ředitelkou mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy a autorkou projektu na podporu dětského čtenářství (Jak rosteme s knihou). Ta nás seznámila nejen s projektem, ale především velmi poutavě vyprávěla o knížkách.

Program pokračoval tradičním lampionovým průvodem. Po návratu do školy primáni všem předvedli malá dramatická vystoupení, inspirovaná příběhy slavného komiksového seriálu a studenti z vyšších ročníků si připravili hudební a pěvecké představení.

skoly_gymnaziumandersen

Závěr našeho večera patřil filmu Lichožrouti a pohádce na dobrou noc.

Noc s Andersenem se povedla, budeme na ni dlouho vzpomínat!

 

Klára Škvarová, Magdalena Zíková, prima B

Prev Sourozencům Ptáčkovým se daří
Next Rekonstrukce komunikace Mezilesí

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment