Už zase cestujeme

Už zase cestujeme

Už zase cestujeme

Během října vycestovalo několik skupin našich žáků se svými pedagogy do různě vzdáleného zahraničí a také s různými cíli. Nejblíže to měli ti, kteří se vydali na výměnný zájezd do slovenského Popradu. SSOŠ Tatranská akadémia je naším dlouholetým partnerem a vždy připraví skvělý a zábavný program, což se potvrdilo i tentokrát. Všichni si užili nejen Poprad, ale například i horskou turistiku ve Vysokých Tatrách.

Do Francie se vypravili především ti žáci, kteří se učí francouzsky. Kromě Avignonu, Marseille, Pont du Gard či Arles si prohlédli i část Monaka a samozřejmě nahlédli i do kasina, byť jen do jeho předsálí.

Na daleký sever, až do Finska vyjel už sehraný tým studentů, kteří jsou součástí mezinárodního projektu Global Goals Ambassadors. Tentokrát se během týdenního pobytu věnovali s týmy z dalších evropských zemí především tématům snižování nerovnosti a rovnoprávnosti pohlaví.

Ocenění sportovci

V pondělí 3. října se Brožíkova síň Staroměstské radnice stala svědkem velkého triumfu našich sportovkyň. Reprezentantky naší školy převzaly během slavnostního setkání pohár určený vítězkám POPRASKu 2021/22, tedy Poháru pražských středních škol. V loňském školním roce se do individuálních i týmových soutěží zapojilo přes pět tisíc středoškoláků v patnácti vyhlášených soutěžích. Naše dívky byly v součtu všech bodů nejlepší z 63 zúčastněných škol, dvanáctí chlapci měli dokonce 83 konkurentů.

V pomoci nepolevujeme

I v novém školním roce pokračujeme v našich charitativních sbírkách. Stejně jako na jaře, kdy jsme během několika akcí nasbírali přes 140 000 Kč, jsme zaměřili svoji pozornost hned v první sbírce na pomoc Ukrajině. Tentokrát odešlo na účet ambasády těžce zkoušené země 13 885 Kč. Už nyní ale chystáme další podobné aktivity, abychom pomohli, jak jen můžeme.

 

Svatováclavská pouť v Bártlovce

Hezkou tradicí se stala návštěva našich „intráků“ ve SZŠ Bártlova. Každoroční Svatováclavská pouť, kterou pro malé kamarády připravili, měla opět velký úspěch. Všem se líbilo malování na obličej, vybarvování omalovánek i pohybové aktivity. Celé odpoledne vládlo nejen slunečné počasí, ale především výborná nálada. Už teď se těšíme na společné čarodějnice.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

 

 

Prev Kostel v listopadu
Next Značky už známe, na kola sedáme!