V Chodovické ulici hořel byt, hasiči evakuovali dům

V Chodovické ulici hořel byt, hasiči evakuovali dům

 

Tři jednotky hasičů vyrazili v půl sedmé večer k požáru do Chodovické ulice, kde v panelovém domě došlo k požáru bytu. Policisté ještě před jejich příjezdem evakuovali obyvatele bytu i domu. Na místo dorazili i zástupci městské části kvůli případnému náhradnímu ubytování.
Foto Hasiči Praha

Foto Hasiči Praha

 

“Jednalo se o požár vybavení jednoho bytu, další dvě bytové jednotky byly požárem zasaženy. Policie před naším příjezdem zachránila uživatele bytu na vozíčku a evakuovala několik obyvatel z domu. Bytové jednotky nebudou obyvatelné, protože byly odpojeny energie. Na místo míří evakuační autobus a záchranná služba. Probíhá dohašování požáru. Provádíme ochlazování střechy domu. Hasební vodou došlo k částečnému poškození bytů pod požárem,” informovali hasiči na Twitteru.

“Dva lidé z horního patra domu skončili bohužel v nemocnici. Pro všechny postižené rodiny jsme zajistili náhradní ubytování. Velký dík za profesionalitu, nasazení a lidský přístup k obyvatelům domu patří hasičům, policistům, zdravotníkům a také panu Jaroslavu Stárovi, majiteli hotelu Čertousy, který přišel přímo do evakuačního autobusu a přítomným nabídl pokoje ve svém hotelu. S postiženými rodinami jsme v kontaktu a uděláme maximum pro to, abychom jejich obtížnou situaci pomohli zmírnit,” řekla starostka Alena Štrobová.

Prev Ocenění muzikálu Rebelové nové generace
Next Co čeká atlety v roce 2019