V září proběhne již čtvrtý ročník Hudebního festivalu u sv. Ludmily na Chvalech

V září proběhne již čtvrtý ročník Hudebního festivalu u sv. Ludmily na Chvalech

Již za dva měsíce rozezní kostel sv. Ludmily v Praze na Chvalech a Chvalskou tvrz koncerty čtvrtého ročníku hudebního festivalu.

cirkev_hudebni-festival

Od roku 2014 pořádá hornopočernická římskokatolická farnost s významnou podporou městské části Horní Počernice každoročně hudební festival. Koncerty v kostele sv. Ludmily a v sále Chvalské tvrze se již staly nedílnou součástí kulturního života v naší městské části.

Předchozí ročníky přivítaly významné umělce, například varhaníky Jaroslava Tůmu, Petra Kolaře nebo Irenu Chřibkovou, a soubory, jako je Vlachovo kvarteto, Novákovo trio, Musica Bohemica nebo vokálně experimentální ansámbl Affetto.

První koncert letošního festivalu se uskuteční v pátek 8.9. 2017 v kostele sv. Ludmily od 20.00 h. Vystoupí renomovaný Ensemble Inégal s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou. Jedná se o komorní těleso založené v roce 2000, které se intenzivně věnuje mimo jiné také autentické interpretaci staré hudby a je častým hostem významných světových festivalů, včetně letošního ročníku Pražského jara.

Druhý festivalový koncert se bude konat v sále Chvalské tvrze v pátek 15.9. 2017 od 20.00 h . Vystoupí duo významných českých houslistů mladé generace, bratří Jana a Jakuba Fišerových.

Závěrečný koncert bude patřit sólovým varhanám. V pátek 22.9. 2017 usedne za chvalské varhany Eva Bublová, varhanice francouzské farnosti v Praze a při kostele Nejsvětějšího Salvátora v pražském Klementinu, laureátka mnoha mezinárodních varhanních soutěží.

Podobně jako v předchozích letech bude před každým koncert příležitost k neformálnímu setkání při sklence vína.

Letošní festivalový ročník nabídne nepochybně pestrý a lákavý program složený z děl různých slohových období a naváže tak na předchozí úspěšné ročníky.

Za organizátory Pavel Jansa

Prev Odklonění linky č. 224
Next Kulturně komunitní centrum Horní Počernice