Valentýnský Dezertér

Valentýnský Dezertér

Nemáte ještě program na Valentýna. Můžete vyrazit třeba do kina. V Divadle Horní Počernice promítají 14. února od 19:30 film režiséra Jana Hřebejka Zahradnictví: Dezertér. 
Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Druhá kapitola rodinné kroniky Zahradnictví se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock (Jiří Macháček) a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou (Gabriela Míčová) a jejími sestrami Bedřiškou (Klára Melíšková) a Vilmou (Aňa Geislerová). Sestry společně přežily válku a německou okupaci a staraly se o malé děti svých manželů, kteří byli zatčeni za protinacistický odboj. Teď všichni s ohromným úsilím realizují svůj sen, jenže přichází zlom po únorovém komunistickém puči. Ottova firma je vyvlastněna státem a jemu se podruhé v životě rozpadá svět. Tentokrát jsou však důsledky otřesu pro něj i pro jeho rodinu fatální…
Vstupenky jsou v prodeji v pokladně divadla ve všední dny od 16:00 do 19:00 a vždy hodinu před každým představením nebo on-line zde a to prakticky kdykoliv.

dezerter-plakat-1

Prev EVA TŮMOVÁ: NA SVOU NOVOU ROLI RADNÍ SE TĚŠÍM
Next Oprava komunikace Ve Žlíbku