Válka o Cintru

Válka o Cintru

Na konci září vyrazili již tradičně naši skauti a skautky na akci Válka o Cintru. Jedná se o velkou terénní hru pro dětské oddíly na motivy díla polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Na bezmála 500 účastníků se přeneslo do válkou zmítaného fantasy světa a čekalo je téměř dvoudenní zápolení v krásném prostředí okolí skautské hájovny Orlovy. Naše výprava stanula v konfliktu v řadách armády císařství Nilfgaard.

vystrizek

 

Vzhledem k poloze tábořiště jsme museli zvolit dlouhou cestu pěšky, od nádraží skrz města i lesy, a na místo jsme dorazili až za tmy. Ještě než se všichni odebrali spát, bylo potřeba nechat si schválit zbraně, aby byly bezpečné a v boji použitelné. Což byl pro mnohé boj stejně tuhý jako ten, co nás měl čekat nazítří.

V sobotu jsme museli vstávat již časně a začali se chystat do bitvy. Přes den na nás čekaly rozličné akční i logické úkoly, stejně tak mnohá bojová střetnutí s nepřítelem. Vítězství v těchto úkolech přinášelo výhody do závěrečné bitvy, která měla vše rozhodnout. Ale ta naše vojsko čekala až v neděli. Večer byla možnost účastnit se znalostního kvízu, či se podívat na výběr fotek z denního zápolení.

Další den jsme po dopolední sérii dalších úkolů stanuli na prahu závěrečné bitvy. Boj to byl poměrně dlouhý, ale nakonec jsme přece jen dokázali zvítězit. A nutno poznamenat, že zadarmo nám to nepřítel rozhodně nedal. Pak už nás čekalo jenom balení a vyrazili jsme na zpáteční cestu. Akce měla velký úspěch a příští rok se určitě na bojiště vrátíme. Už jenom pro to, že nepřítel bude chtít určitě odvetu.

Martin Philipp, vedoucí oddílu skautů

Foto: Stanislav Čihák

Prev Říjen v SOŠ
Next Poděkování našim zahrádkářům